Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Felç olmaktan kurtuldum
Felç olmaktan kurtuldum
Sosyetik modacı Deniz Berdan İsviçre’de geçirdiği kazayı ŞIK’a anlattı.
Magazin 2 Şubat 2016 - 22:54

Ünal DEMİRKAYA

Sosyetik modacı Deniz Berdan, İsviçre'nin Zermatt kayak merkezinde kaza geçirdi. Pistte başka bir kayakçının kendisine arkadan çarpması sonucu beli kırılan Berdan, felç tehlikesi atlattı.

METRELERCE HAVALANDI

Deniz Berdan'ın neşeli başlayan sömestir tatili kabusa dönüştü. İyi bir kayakçı olan Berdan kızıyla birlikte snowboard yaparken arkasından gelen bir başka kayakçı, bomboş piste rağmen modacıya çarparak onu havaya uçurdu. Yere düştüğünde hareketsiz kalan Berdan'a önce kızaklı ilkyardım ekibi müdahale etti, sonra helikopter ambulans geldi.

ÇiViLERLE SABiTLEDiLER

Hastaneye kaldırılan Deniz Berdan'ın omuriliğinde tehlikeli bir kırık tespit edildi. Hastanede ortopedi uzmanı olmadığı için Hospital Du Valais'e kaldırılarak Valais kantonundaki Brig bölgesinin en iyi ortopedi uzmanlarından Dr. Krappel'e emanet edildi. Berdan “En ufak bir yanlış harekette felç kalabileceğimi söylediler” diyerek yaşadığı korkuyu dile getirdi.

Zayıf olması avantaj

Deniz Berdan çok zayıf olduğu için kapalı ameliyat geçirdi. Beline çivi takıldı ve omurilik bölgesi kafes şeklinde korumaya alındı.

Son güncelleme: 09:24 - 03.02.2016