Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ferman Toprak şantaj haberini avukatı aracılığıyla yalanladı
Ferman Toprak şantaj haberini avukatı aracılığıyla yalanladı
Şarkıcı Ferman Toprak şantaja uğradığı yönünde çıkan haberleri yalanladı.
Magazin 4 Şubat 2016 - 10:16


Ferman Toprak, avukatı aracılığıyla hakkında yapılan şantaj haberlerini yalanladı.

Sabah’ın haberine göre Ferman Toprak eski sevgilisi Türkan K tarafından şantaja uğramış ve kendisinin çıplak fotoğrafları için 100 bin dolar istenmişti. Türkan K. hakkında suç duyurusu yapıldığı ve olayın Asliye Ceza Mahkemesine taşındığı şeklinde sonlandırılan haber aynı günün akşam saatlarinde Ferman Toprak’ın avukatı tarafından yalanlandı. İşte şarkıcının avukatından gelen o açıklama metni:

Foto: Bülten

04.02.2016 tarihinde tüm yazılı ve görsel basında, özellikle internet sitelerinde, “Ferman Toprak’a eski sevgiliden çıplak fotoğraflı şantaj” başlığı ile müvekkilimiz Ferman Toprak hakkında yayınlanan gerçeğe ayrıkı ve soruşturma dosyasıyla ciddi çelişkiler içeren haberler müvekkilimizin kişilik haklarına saldırı teşkil etmekle birlikte diğer taraftan kamuoyu önünde yıpratıcı ve müvekkilimizin saygınlığını zedeler niteliktedir.

Müvekkilimiz, asılsız ve yanlışlarla dolu haberler sebebiyle manevi ve ailevi sıkıntılar yaşamaktadır. Yayınlanan haberde belirtildiği şekilde, bahsi geçen şahıs müvekkilimizin eski kız arkadaşı olmadığı gibi aralarında hiçbir duygusal ya da cinsel birliktelik de yaşanmamıştır. Söz konusu fotoğrafların şahıs tarafından ne şekilde ele geçirildiği bilinmemektedir. Konuya ilişkin yargı süreci devam etmekte olup, konu hakkında ayrıntılı bir tespit ve somut herhangi bir delil ortaya konulmadan içerik bazında bunca yalan-yanlış haber içeren yayınların ne amaçla yapıldığı anlaşılabilmiş değildir.

Müvekkilimizin yıllarca şerefiyle ve haysiyetiyle icra ettiği sanatı ve huzurlu aile yaşantısı gibi paha biçilmez değerlerini her zaman olduğu şekliyle korumaya devam edecektir. Ancak hakaret, tehdit, yalan haber ve şantaj yoluyla bu değerlerini hedef alınmasına da kayıtsız kalmayacaktır. Dolayısıyla, söz konusu yanlış ve dayanaksız haberleri yayınlayan tüm yazılı ve görsel basın organları ve haber sahipleri hakkında her türlü hukuki ve gerekli kanun yollarına başvurulduğunu kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Ferman Toprak Vekili Av. Çağdaş ÇELİK

Son güncelleme: 09:10 - 05.02.2016