Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Film çekilirken biz de çok korktuk!
Film çekilirken biz de çok korktuk!
SİNEMASEVERLERLE buluşan Alper Mestçi’nin yönettiği Üç Harfliler-3 (Karabüyü) adlı korku filminde oynayan iki güzel oyuncu Deniz Gündoğdu ve Seda Oğuz’la Kanyon’da buluştuk.
Magazin 16 Temmuz 2016 - 23:49

SİNEMASEVERLERLE buluşan Alper Mestçi'nin yönettiği Üç Harfliler-3 (Karabüyü) adlı korku filminde oynayan iki güzel oyuncu Deniz Gündoğdu ve Seda Oğuz'la Kanyon'da buluştuk. İşte, “Oynarken biz de korktuk” diyen Gündoğdu ve Oğuz'la konuştuklarımız…
n Korkutan filmin iki güzelini tanıyalım…

DENİZ GÜNDOĞDU: Filmdeki karabasan sahnesinde çok zorlandım. Kendimi kasmaktan beynim patlayacaktı…

Deniz Gündoğdu: Erzurum'da doğdum, memur bir ailenin çocuğuyum. Babamın memuriyeti nedeniyle Anadolu'da dolaşıp durduk. Üniversiteye kadar 8 okul değiştirdim. Isparta'da Süleyman Demirel Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. İstanbul'daŞahika Tekand Stüdyo Oyuncuları'nda dersler aldım. TÜRVAK'ı burslu kazanınca oraya devam ettim.
Seda Oğuz: İzmirliyim. Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümü mezunuyum. Her zaman gururla söylüyorum, Müşfik Kenter'in öğrencisiydim.
– Var mı aklında kalan bir öğüdü?
Elbette anılarımız çok. Müşfik Kenter'in öğretmesine gerek yoktu. Çünkü onu izleyerek her şeyi öğreniyorduk. Öğrencilerine hep şu öğüdü verirdi: ‘Önce insan olun, sonra nasılsa oyuncu olursunuz.'

14

 

‘Üç harflileri hissettim'

– Filmdeki rollerinizi öğrenelim…
Deniz Gündoğdu: Alev karakterini oynadım. Ailesinin ölümünden sonra eve kiracılar alıyor. Kiracının yeteneği büyücü olması.
Seda Oğuz: Filmde abla kardeş olan Dilek ve Elif adlı iki karakteri oynadım. Büyücü kadın, kayınvalidem. Kocamdan ayırmak için büyü yapıyor. Üç harfliler bana musallat oluyor.
– İnanır mısın üç harflilere?
Deniz Gündoğdu: Evet. Üniversitedeyken arkadaşlarla ruh çağırma seansı düzenledik. Orada üç harflilerin yanımıza geldiğini hissettim ve korktum. Masadakilerin cevabını bilmediği soruma yanıt verince ödüm patladı.

15

SEDA OĞUZ: Korku filmlerinin aranılan yüzü olmak şahane bir duygu…

‘Yurtdışına gitmeyi hedefliyorum'

– Çekimleri sizi nasıl etkiledi, kısacası tırstığınız anlar oldu mu?
Deniz Gündoğdu: Evet, bir karabasan sahnem var, orada kendimi kasmaktan beynim patlayacaktı. Bayılacak gibi oldum.
Seda Oğuz: Filmi izlerken kendimden fena tırstım. Ama korku filmlerinin aranılan yüzü olmak şahane bir duygu.
– Bundan sonraki hedefleriniz?
Deniz Gündoğdu: Komedi filmi istiyorum. Mimiklerimle oynamayı seviyorum.
Seda Oğuz: Yurtdışına gitmeyi hedefliyorum. Hedefim Amerika'ya gidip ders almak.