Reklamsız Sözcü

Film çekilirken biz de çok korktuk!

SİNEMASEVERLERLE buluşan Alper Mestçi’nin yönettiği Üç Harfliler-3 (Karabüyü) adlı korku filminde oynayan iki güzel oyuncu Deniz Gündoğdu ve Seda Oğuz’la Kanyon’da buluştuk.
23:4916 Temmuz 2016
Film çekilirken biz de çok korktuk!
SİNEMASEVERLERLE buluşan Alper Mestçi’nin yönettiği Üç Harfliler-3 (Karabüyü) adlı korku filminde oynayan iki güzel oyuncu Deniz Gündoğdu ve Seda Oğuz’la Kanyon’da buluştuk.

SİNEMASEVERLERLE buluşan Alper Mestçi'nin yönettiği Üç Harfliler-3 (Karabüyü) adlı korku filminde oynayan iki güzel oyuncu Deniz Gündoğdu ve Seda Oğuz'la Kanyon'da buluştuk. İşte, “Oynarken biz de korktuk” diyen Gündoğdu ve Oğuz'la konuştuklarımız…
n Korkutan filmin iki güzelini tanıyalım…

DENİZ GÜNDOĞDU: Filmdeki karabasan sahnesinde çok zorlandım. Kendimi kasmaktan beynim patlayacaktı…

Deniz Gündoğdu: Erzurum'da doğdum, memur bir ailenin çocuğuyum. Babamın memuriyeti nedeniyle Anadolu'da dolaşıp durduk. Üniversiteye kadar 8 okul değiştirdim. Isparta'da Süleyman Demirel Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. İstanbul'daŞahika Tekand Stüdyo Oyuncuları'nda dersler aldım. TÜRVAK'ı burslu kazanınca oraya devam ettim.
Seda Oğuz: İzmirliyim. Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümü mezunuyum. Her zaman gururla söylüyorum, Müşfik Kenter'in öğrencisiydim.
– Var mı aklında kalan bir öğüdü?
Elbette anılarımız çok. Müşfik Kenter'in öğretmesine gerek yoktu. Çünkü onu izleyerek her şeyi öğreniyorduk. Öğrencilerine hep şu öğüdü verirdi: ‘Önce insan olun, sonra nasılsa oyuncu olursunuz.'

14

 

‘Üç harflileri hissettim'

– Filmdeki rollerinizi öğrenelim…
Deniz Gündoğdu: Alev karakterini oynadım. Ailesinin ölümünden sonra eve kiracılar alıyor. Kiracının yeteneği büyücü olması.
Seda Oğuz: Filmde abla kardeş olan Dilek ve Elif adlı iki karakteri oynadım. Büyücü kadın, kayınvalidem. Kocamdan ayırmak için büyü yapıyor. Üç harfliler bana musallat oluyor.
– İnanır mısın üç harflilere?
Deniz Gündoğdu: Evet. Üniversitedeyken arkadaşlarla ruh çağırma seansı düzenledik. Orada üç harflilerin yanımıza geldiğini hissettim ve korktum. Masadakilerin cevabını bilmediği soruma yanıt verince ödüm patladı.

15

SEDA OĞUZ: Korku filmlerinin aranılan yüzü olmak şahane bir duygu…

‘Yurtdışına gitmeyi hedefliyorum'

– Çekimleri sizi nasıl etkiledi, kısacası tırstığınız anlar oldu mu?
Deniz Gündoğdu: Evet, bir karabasan sahnem var, orada kendimi kasmaktan beynim patlayacaktı. Bayılacak gibi oldum.
Seda Oğuz: Filmi izlerken kendimden fena tırstım. Ama korku filmlerinin aranılan yüzü olmak şahane bir duygu.
– Bundan sonraki hedefleriniz?
Deniz Gündoğdu: Komedi filmi istiyorum. Mimiklerimle oynamayı seviyorum.
Seda Oğuz: Yurtdışına gitmeyi hedefliyorum. Hedefim Amerika'ya gidip ders almak.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp