Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Forbes servetini kendi kazanan en genç kadınları açıkladı
Forbes servetini kendi kazanan en genç kadınları açıkladı
Forbes servetini kendi kazanan en genç kadınları açıkladı: Taylor Swift, Jessica Alba, Beyonce gibi isimler de listede...
Magazin 3 Haziran 2016 - 15:10

ABD'nin prestijli dergisi Forbes, Amerika’nın ‘servetini kendi kazanan en zengin kadınlar’ listesini yayınladı… 60 kişilik listenin içinde başarılı iş kadınlarının yanı sıra Taylor Swift, Beyonce, Jessica Alba, Oprah Winfrey gibi dünyaca ünlü yıldızlar da yer alıyor.

forbes

Servetini kendi yapmış genç kadınlar arasında 26 yaşındaki Swift 250 milyon dolarlık servetiyle yer alıyor.

Derginin 60 kişilik listesinde yatırımcılar ve yöneticilerin yanı sıra ABD'li şarkıcılar Beyonce ve Taylor Swift, ABD'li reality show programcısı Oprah Winfrey gibi ünlüler de yer aldı.

Kapakta ise Sara Blakely, Diana Hendricks, Sophia Amoruso, Kathy Ireland, Meg Whiteman, Toni Ko, Katrina Lake, Dorothy Herman, Liz Elting birlikte poz verdi.

tayloric

Forbes'in aktardığına göre, 4.9 milyar dolarlık servetiyle kapakta kendine yer bulan Diane Hendricks 1982'de kocasıyla girdiği çatı işinde 10 yılda milyar dolar kazandı. İş kadını Sophia Amoruso ise Nasty Gal adlı perakende firmasının sahibi olarak 280 milyon dolarlık bir servete sahip. Yıllarca yaptığı modelliği, kendi markasını yaratarak taçlandıran Kathy Ireland da 360 milyonluk servetiyle Forbes'in kendi servetini kendisi yapan en zengin kadınlar listesine girmeye hak kazandı. Forbes muhabiri Clare O'Connor, “Bu dokuz kadının toplam varlıklarının değeri ise 9.7 milyar dolar ediyor” dedi.

Son güncelleme: 15:13 - 03.06.2016