Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fulden Uras ‘Kelebek çocuklar’ın ablalığını yapıyor
Fulden Uras ‘Kelebek çocuklar’ın ablalığını yapıyor
Yaşam dergisi tarafından her ay düzenlenen Yaşam Tadında Aylık Buluşmaların bu ayki adresi Medicana International İstanbul Hastanesi oldu.
Magazin 29 Kasım 2016 - 10:18

Pop müzik sanatçısı ve kelebek çocukların ablası olarak öne çıkan Fulden Uras, aylık buluşmalar kapsamında katıldığı etkinlikte kelebek çocukların (Epidermolysisbullosa) hastalığı hakkında ve zorlu hayatlarındaki yerini anlattı. Ayrıca Uras, katıldığı bu etkinliklerle ‘reklam yapıyor’ diyenlere şu açıklamayı yaptı:

fulden-uras-sli

“Reklam yapmıyorum demiyorum artık. Bu çocukları kullanıp reklam yapıyorum. Görüyorsunuz yaşadıkları zorlukları. Sizler de destek olun demeyi uygun görüyorum.” Sanat hayatını ve çocukluğunu anlatan Fulden Uras, çocukluk hayalinin ise doktorluk olduğunu söyledi. Uras, “Doktor olamadım ama şuan kelebek çocukları ameliyat ettiriyorum. Medikal destek için çalışıyorum. Doktor olamadım ama kıyısından köşesinden tattım bu duyguyu da” dedi.