Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Funda Özkalyoncuoğlu kendisini savundu
Funda Özkalyoncuoğlu kendisini savundu
Kürk Mantolu Madonna hakkında yaptığı gafla Türkiye gündemine oturan Funda Özkalyoncuoğlu olay sonrası açıklamada bulundu.
Magazin 18 Ekim 2016 - 07:50

‘Aramızda Kalmasın' programında, Beren Saat'in Sabahattin Ali'nin Türk edebiyatında önemli bir yeri olan ‘Kürk Mantolu Madonna' kitabının uyarlaması olan filmde rol alacağı konuşulurken, program sunucularından Funda Özkalyoncuoğlu'nun kitapta anlatılan karakteri müzisyen Madonna sanmasıyla ortaya son derece ilginç bir diyalog çıktı. Programda yaşananların kısa sürede sosyal medyada günün konusu haline gelmesinin ardından herkes Funda Özkalyoncuoğlu’nun ne diyeceğini merak ediyordu. Hürriyet’e konuşan Özkalyoncuoğlu, eleştirilerin linç kampanyasına döndüğünü söylerken şu açıklamada bulundu: Ben konuyu yanlış yerden anlamışım. Ben “Kürk Mantolu Madonna” kitabını okuyalı belki 40 yıl olmuştur. Çok hatırlamıyorum. Bu cahilliğimin bu kadar olay olmasına çok şaşırdım ve kırıldım. Beni kimse savunmadı. Benim 39 yaşında ölen anneme bile küfür ediyorlar. Bunu anlamak mümkün değil. Ben ne yapmışım, hırsızlık mı yaptım, cinayet mi işledim. Ben tarihçi, edebiyatçı değilim. Bir magazin programında yorum yapıyorum. Benim cahilliğim bir işe yaradı; bir ülkenin merhamet ortalamasını ortaya çıktı. Edebiyatseverlerin daha naif daha affedici olması gerekirken beni linç ettiler.

İLGİLİ HABERFunda Özkalyoncuoğlu kimdir?Funda Özkalyoncuoğlu kimdir?

İLGİLİ HABERSosyal medya yıkıldı! Funda Özkalyoncu ‘Kürk Mantolu Madonna'yı şarkıcı Madonna sandıSosyal medya yıkıldı! Funda Özkalyoncu ‘Kürk Mantolu Madonna'yı şarkıcı Madonna sandı

Son güncelleme: 07:59 - 18.10.2016