Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gülben Ergen Atatürk’ün mektubunu paylaştı
Gülben Ergen Atatürk’ün mektubunu paylaştı
Şarkıcı ve oyuncu Gülben Ergen sosyal medya hesabından, Cumhurbaşkanlığı Atatürk Özel Arşivi'nde bulunduğu ve dönemin Suud kralına yazıldığı iddia edilen bir mektubu paylaştı.
Magazin 24 Temmuz 2017 - 15:14

Bodrum depremini çocuklarıyla birlikte yaşayan ve bir süre yaşadıklarından kurtulmak adına arkadaşlarının teknesinde kalan Gülben Ergen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Atatürk’ün Suud kralıyla yapmış olduğu bir yazışmayı paylaştı. Atatürk, Hz. Muhammed’in mezarını yıkıp, yerini değiştirmek isteyen krala şunları yazmış: “Suud kralının dikkatine! Tarafımıza ulaşan haberlere göre Allah’ın sevgili ve özel kulu, elçişi peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın kabrini yıkıp yerini değiştirecekmişsin. O mezarın tek taşına dokunursan Kurtuluş Savaşı’nı bırakır ordularımla aşağı inerim”… Gülben Ergen bu özel mektubu sosyal medya hesabından paylaşırken; “Dikkatle okuyunuz. İdrak etmekte zorlanırsanız tekrar okuyunuz. Bolca paylaşmakta fayda var. Mektuba başlarken #Kral a #Sayın hitabesi kullanılmıyor…” notunu düştü.

gulben-ergen-ic
Son güncelleme: 17:09 - 24.07.2017