Reklamsız Sözcü

Gülşen: “Kadınlık onuruma saldırı”

RTÜK'ün klibine ceza vermesinin ardından, sanatçı Gülşen'den yazılı açıklama geldi.
08:2929 Mart 2016
Gülşen: “Kadınlık onuruma saldırı”
RTÜK'ün klibine ceza vermesinin ardından, sanatçı Gülşen'den yazılı açıklama geldi.

RTÜK, Gülşen’in klibi için ‘telefonla arkadaşlık hizmeti veren” kadınların reklamına benziyor dedi, ceza verdi. Sanatçı Gülşen’den konuyla ilgili yazılı açıklama geldi.

Gülşen'in “Göğüs dekolteli kırmızı bir mayo ile, diz üzeri kırmızı deri çizmeler” giydiği belirtilen RTÜK raporunda, “Kırmızı mayoya benzeyen kıyafetiyle bedenini cesurca sergileyen şarkıcının yatağın üzerinde gösterdiği davranışlar, telefon ile arkadaşlık hizmeti veren kadınların reklam karelerine benzemektedir” yorumu yapıldı. Klibi yayınlayan Kral Pop, NR1, Power Türk ve Dream Türk kanallarına uyarı cezası çıktı.

KADINLIK ONURUMA SALDIRI

Bu raporun basına yansıması üzerine Gülşen'den de yazılı bir açıklama geldi. Ünlü şarkıcı, “RTÜK'ün raporu kapsamında geçen ifadeler, şahsıma yönelik kabul edilemez derecede çirkin benzetme ve hakaret içermektedir.

Gerekçe kısmında kaleme alınan ifadeler basın kuruluşları tarafından ‘Gülşen'e hayat kadını iması' şeklinde habere konu edilmiş ve kadınlık onuruma ağır bir saldırı gerçekleşmiştir. Yasal yollara başvuracağımı kamuoyunun bilgisine sunarım” dedi.

Son güncelleme: 08:3029.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp