Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Harun Kolçak yoğun bakımda. Harun Kolçak’ın sağlık durumu nasıl? Harun Kolçak kimdir?
Harun Kolçak yoğun bakımda. Harun Kolçak’ın sağlık durumu nasıl? Harun Kolçak kimdir?
Uzun bir süredir prostat tedavisi gören Harun Kolçak önceki akşam yoğun bakıma alınmıştı. İşte Kolçak'ın durumuyla ilgili son bilgiler.
Magazin 23 Haziran 2016 - 09:56

Harun Kolçak bir süredir prostat kanseri tedavisi görüyordu. Önceki gün rahatsızlığı yeniden nükseden Harun Kolçak, sabah saatlerinde Şişli Etfal hastanesine oradan da Maslak Acıbadem hastanesine kaldırıldı. Harun Kolçak’ın sağlık durumu hakkındaki son bilgilerse şöyle…

Harun Kolçak şimdiye kadar yaşadığı rahatsızlık dolayısıyla operasyonlar geçiriyordu. Önceki akşam yine bu müdahalelerin bir parçası olarak ciddi bir operasyon geçirdi. Yoğun bakımda tedavisi devam eden sanatçının menajeri yaptığı açıklamada: “Harun Bey’in böbrekleri çalışmaya başladı, vücut fonksiyonları da normale dönüyor. İyileşme süreci devam ediyor. İnşallah bunu atlatacağız” şeklinde konuştu.

Harun Kolçak’ın sağlık durumuyla ilgili ilk bilgi yakın arkadaşı Sibel Bekenli’den gelmişti. Dün gece durumunun ağırlaştığını ifade eden Bekenli şöyle konuşmuştu: “Dün gece durumu ağırlaştı. Sabah 6'da da Şişli Etfal'e götürdük fakat doktorunun bilgisi dahilinde buraya (Maslak Acıbadem) hastanesine getirdik. Yoğun bakımda fakat ölümcül bir durum yok ortada. Önceden ameliyat oldu ve maalesef yeniden nüksetti rahatsızlığı. Kullandığı ilaçlar ağır ve biraz da yaşı var tabii. Bu nedenle durumu ağırlaştı fakat ölümcül bir durum yok. Babası Eşref Bey 93 yaşında ve çok yaşlı, ortada çok ciddi bir durum da olmadığı için buraya gelmedi. Saat başı ona bilgi veriyoruz” dedi.

harun-kolcak-ic

HARUN KOLÇAK’IN SAĞLIK DURUMUYLA İLGİLİ BABASI EŞREF KOLÇAK KONUŞTU

Maslak Acıbadem Hastanesi'ne kaldırılan Harun Kolçak'ın babasına ulaşan SÖZCÜ, sanatçının durumuyla ilgili bilgi aldı. Türk sinemasının efsane oyuncularından olan Eşref Kolçak, ‘Eşimi kaybettiğimden beri tutunacak tek dalım oğlum kaldı. Dualarınızı eksik etmeyin” dedi. Ünlü sanatçının 2010 yılından bu yana prostat kanseri tedavisi gördüğü belirtildi.

HARUN KOLÇAK KİMDİR?

1955 yılı İstanbul doğumlu olan sanatçı Harun Koçak müziğe Saint Benoit'de okurken bas gitar çalarak başladı. Daha sonra sinema sanatçısı olan babası Eşref Kolçak’la konuşarak eğitimini yarım bırakmış ve profesyonel müzik çalışmalarına başlamıştır. Harun Kolçak ilk profesyonel çalışmalarına rock müziğin babası olarak tanınan Erkin Koray ile başlamıştır. 1977'de Erkin Koray'ın çıkardığı Tutkusu albümünde bas gitar çalmıştır.
Silahlıpoda Ritm 68 orkestrasına 1978 yılında bas gitarist olarak katılan Kolçak, askerlik dönüşü caz müziğe yönelmiş, Aydın Esen, Neşet Ruacan-Nükhet Ruacan ve Erol Pekcan gibi ünlülerle çalışmış ve müzikal deneyimini artırmıştır. O dönem Harun Kolçak, Onno Tunçtan orkestrasına katılması için teklif almıştır. 7 yıl boyunca Onno Tunç Orkestrası'nda bas gitaristlik, vokalistlik ve solistlik yapan Kolçak, Zerrin Özer ve Aşkın Nur Yengi ile birlikte yaptığı düetler ile Kuşadası “Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması” ve Antalya “Akdeniz Akdeniz Müzik Yarışması” adlı şarkı yarışmalarında ödüller almıştır.
1991’de Onno Tunç ile ortak yaptığı “Gir Kanıma” albümü ile başarılı bir çıkış yapmıştır. Harun Kolçak'ın albümlerinin çoğunda söz ve müzik kendisine aittir. Kolçak, 2012'de Yeniden Doğuyorum adlı solo albüm çıkarmıştır. Ekim 2013 itibariyle Harun Kolçak&Rock Off isimli grup kurmuştur. Can Güney, Yusuf Tunceli ve Orkun Gezer`in olduğu grubun verdiği ilk performansı Okan Bayülgen'in Makina Kafa adlı programda vermişlerdir.
Harun Kolçak'in Albümleri
Beni Affet (1991)
En Büyük Aşk (1993)
Yanımda Kal (1995)
Teslim Oldum (1998)
Yaşasın (2000)
Müzisyen (2006)
Yeniden Doğuyorum (2012)

Son güncelleme: 09:58 - 23.06.2016