Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hastaneye koştular
Hastaneye koştular
Oya Aydoğan’ın ani rahatsızlığı sanat dünyasını üzdü
Magazin 9 Mayıs 2016 - 23:43

Evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu aort damarı yırtılan oyuncu ve sunucu Oya Aydoğan'ın tedavi gördüğü hastaneden yapılan açıklamaya göre sanatçının durumu ciddiyetini koruyor. Sevenleri, durumunu öğrenmek üzere hastaneye koştu…

9

CUMARTESİ gecesi evde patates kızartması yerken boğazına takılan lokmasını çıkarmak için yoğun çaba sarf eden Oya Aydoğan, zorlandığı için aort damarı yırtılmıştı. Kanama oluşan Aydoğan, acil olarak İstanbul Ulus'taki özel bir hastaneye kaldırılarak acil ameliyata alındı. 12 saat süren ameliyat sonrası Aydoğan yoğun bakım ünitesine alındı.

10

DURUMU CİDDİ

Televizyonda magazin programında yorumcu olarak her sabah ekranlara gelen Oya Aydoğan'ın tedavi gördüğü hastane, dün yaptığı açıklamada Aydoğan'ın durumunun ciddiyetini koruduğunu, gereken tedavilerin titizlikle uygulandığını belirtti. Aydoğan'ın hastanede olduğunu duyan ünlü dostları hastaneye koşarak sanatçının son durumu hakkında bilgi almaya çalıştı.

8

Aort yırtılması nedir?

Soluk veya yemek borusuna takılan yiyecekler damar yırtabilir mi? Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akgül, bir yiyeceği çıkarmak isterken damarın yırtılmayacağını söyledi. En büyük nedenin hipertansiyon olabileceğini anlatan Prof. Dr. Akgül, yıpranma nedeniyle bu tarz refleks bir hareketin yırtılmaya neden olabildiğini belirtti.