Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İki yılda 140 kilodan 80 kiloya indim!..
İki yılda 140 kilodan 80 kiloya indim!..
Uraz Kaygılaroğlu “Sekiz yıl önce 140 kiloydum. Diyetisyen Nil Şahin Gürhan’la anlaştım. Sporla ve sağlıklı bir diyet programıyla fazla kilolarımdan kurtuldum” dedi...
Magazin 23 Ekim 2016 - 00:05

Ekranın sevilen dizisi Baba Candır'da Haluk karakteriyle izlediğimiz Uraz Kaygılaroğlu ve yedi aylık hamile eşi Melis İşiten'le Suadiye'de Hane Cadde Cafe'de buluştuk.

– Baba Candır dizisini ve Haluk karakterini anlatır mısın?
Uraz Kaygılaroğlu: Baba Candır ikinci sezona girdi. Biliyorsunuz Haluk, Ece'yle evlendi. Artık evdeki komedileri izleyeceksiniz.
– Haluk'la örtüşen yanların var mı?
Uraz Kaygılaroğlu: İkimiz de evliyiz. Haluk, anne sevgisinden uzak büyümüş, çok varlıklı bir aileden, iyi kalpli ama çabuk sinirlenen, üç kağıtçılığa, dolandırıcılığa çok yatkın bir tip. Özünde iyi. Sevimli serseri o. Eşim Melis çok gülüyor.
Melis İşiten: Çeşitli yaşlardaki erkeklerin içlerindeki yaramaz çocuğu Haluk çekinmeden yaşıyor. Onu dizide izlerken, Uraz'ı, babamı, amcamı görüyorum.
– Senin babanla ilişkilerini konuşalım.
Uraz Kaygılaroğlu: Babamı kaybettiğimde dört yaşındaydım. Onu tanıyamadım. Hayatımda hep oğlum olsun istedim. O kadar çok istedim ki, Allah sonunda kız veriyor. Annem, karım, dişi kedim bana düşkünler. Şimdi de kızım geliyor. Süper bir haremim oluyor.

41

KIZIMIZIN ADI ADA

– Melis İşiten'in duyguları…
Çok heyecanlıyım. Kızım değil, sanki hayatımı paylaşacağım en yakın arkadaşım geliyor. Kasımda geliyor. Kızımın adı Ada.
– İki yıl önce Büyükada'da evlendiniz… Yollarınız nasıl kesişti?
Uruz Kaygılaroğlu: 2014'te Eski Hikaye adlı bir dizi çekiyordum. Haftada iki gün çalıştığım için rahattım. Oturduğum evin arka sokağındaki bir kafeye sık sık gidiyordum, Melis'i orada gördüm. Sonra tanıştık ve kısa süre içinde de evlenmeye karar verdik.
– Melis'in de oyunculuk yanı var.
Melis İşiten: Konservatuvar kökenliyim. Tiyatro yaptım, İpek Bilgin hocayla oyuncu koçu olarak çalıştım. Uraz'la beraber, kamera önü hayatım 2015'te Reaksiyon dizisiyle başladı. Kızım Ada'dan sonraki gelişmelere göre oyunculuğum şekillenecek.

39

REKLAMCILIK BANA GÖRE DEĞİL

– İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü mezunusun. O sektöre girdin mi?
Uraz Kaygılaroğlu: Staj için bir ajansa gittim. Baktım ki benim yazdığım sloganları kendi işleriymiş gibi sahipleniyorlar, o işte çalışmaktan vazgeçtim. Oyunculuk aşkı küçükken reklam filmleriyle bana bulaştığı için o yöne yoğunlaştım ve 2008 yılında Milyonda Bir adlı diziyle başladım oyunculuğa. O zaman çok şişmandım.
– Ne kadar şişmandın?
Sekiz yıl önce 140 kiloydum.
– Nasıl verdin onca kiloyu?
Nil Şahin Gürhan adlı bir diyetisyenle anlaştım. Sporla ve sağlıklı bir diyet programıyla iki senede 60 kilo vererek 140 kilodan 80 kiloya indim. Nil Hanım'ın diyet programını harfiyen uyguladım. Her sabah Bostancı ile Fenerbahçe arasında önce yürüdüm, sonra koştum. Derken, istediğim giysileri giymeye başlayınca daha bir hırslandım.

40

KARIM BAŞKASINA GÜLERSE KISKANIRIM

– Mizahı çok sevdiğini söylemişsin…
Uraz Kaygılaroğlu: Yerli ve yabancı komedi yapan herkesi izlerim. Gülmeyi ve güldürmeyi çok severim. Kahkaha için yaşıyorum diyebilirim.
Melis İşiten: Uraz'ın en büyük zevki, güldüğü ve güldürdüğü ortamlarda bulunmaktır. Birilerini güldürebiliyorsa, saatlerce oturabilir orada. Evliliğimizi yaşatan, güçlendiren, mutlandıran da Uraz'ın esprileridir. Evde beni güldürdüğü sürece mutlu oluyor Uraz.
Uraz Kaygılaroğlu: Melis bazen beni kıskandırmak için Cem Yılmaz izliyor, ona gülüyor. Onun başkalarına gülmesi beni fena halde kıskandırıyor (gülüyor).
– Film var mı?
Uraz Kaygılaroğlu: Yaz aylarında iki film çektim. İlki, Burak Aksak'la beraber mizah yanı da güçlü olan Dede Korkut Hikayeleri (Bamsı Beyrek) adlı bir televizyon filmiydi. İkincisi de Murat Boz ve İrem Sak'la oynadığım Dönerse Senindir oldu. Bu film 23 Aralık'ta vizyona girecek.

42

OYUNCULUK KIZIMDAN SONRA GELiR

Melis İşiten “Konservatuvarlıyım. Tiyatro yaptım, oyuncu koçu olarak çalıştım. Şimdi kızım çok önemli, oyunculuk sonra gelir” dedi.

37

Diyetisyen Gürhan kimleri zayıflattı

Uraz Kaygılaroğlu'nu 140 kilodan 80 kiloya indirerek, tam 60 kilo vermesini sağlayan ünlülerin diyetisyeni Nil Şahin Gürhan, zayıflamasını sağladığı diğer ünlüleri Sözcü Pazar'a şöyle anlattı:
Zuhal Olcay: Disiplinli ve saygılı bir sanatçı. İşin bilincindeydi ve çok kolay kilo verdi.
Ahu Yağtu: Kemal'i emzirirken kilosu arttı ve o süreci ideal kilosunu koruyarak atlattık.
Cem Yılmaz: Sahne gösterilerine başlama aşamasındayken geldi. 2-3 ay içinde 10 kilo verdi, forma girdi. Güldürürken kilo veriyor.
Sinem Kobal: Selena dizisini çekerken geldi. Sağlıklı beslenmeyi kısa sürede çok iyi öğrendi.
Gökçe Bahadır: Yaprak Dökümü dizisinde oynarken geldi. Bana geldiğinde açtı. Aç kalınmadan nasıl kilo vereceğini öğrendi.
Şebnem Bozoklu: Kilo verdi, şansı açıldı, iyi bir projeyle adını duyurdu. Zayıfladı, şöhret oldu.

Herkesin rahatlıkla kilo vereceği Kış Diyeti

Nil Şahin Gürhan, hareketsiz kalındığı için daha çok kilo alındığı kış aylarında uygulanması gereken diyeti SÖZCÜ PAZAR okurları için açıkladı. İşte, çok kolay kilo vermenizi sağlayacak sihirli liste:

KAHVALTI ÖNCESİ
1 bardak ılık su, 1 bardak normal sıcaklıkta su içilecek.
KAHVALTI
2 dilim beyaz peynir (60 gr) veya 1 adet yumurta.
2 ince dilim ekmek (50 gr)
Bol çiğ sebze
KUŞLUK
1 porsiyon taze meyve.
ÖĞLEN
2-3 tane köfte ya da bu miktarda et
1 ince dilim ekmek
Bol salata (az zeytinyağı ilaveli)
İKİNDİ
1 dilim beyaz peynir
2 ince dilim ekmek (50) gr)
AKŞAM
8-10 yemek kaşığı sebze yemeği
1 ince dilim ekmek
1 su bardağı yoğurt veya 1 su bardağı ayran
Bol salata (az zeytinyağı ilaveli)
GECE
Yatmadan önce bir avuç fındık, badem ya da ceviz
Önemli not: Bir günde mutlaka 15 bardak su içilecek. Her gün üç öğün sonrasında mutlaka üç tane portakal yenilecek.

Son güncelleme: 09:06 - 23.10.2016