Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İlker Kaleli’ye dolandırıcılıktan bir dava daha açıldı
İlker Kaleli’ye dolandırıcılıktan bir dava daha açıldı
'Nitelikli dolandırıcılık' suçundan yargılanan İlker Kaleli ve babası Recep Kaleli'ye bir dava daha açıldığı iddia edildi.
Magazin 9 Mart 2016 - 08:47

Babası ile ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan oyuncu İlker Kaleli’ye bir başka şirket daha aynı suçtan dava açtı.

‘Poyraz Karayel’in başrol oyuncusu İlker Kaleli ve babası Recep Kaleli’ye ait Kaleli Trafik İşaretleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi, İzmir’deki bir şirketten malzeme almış ve çeklerin zamanı geldiğinde ödeme yapmamıştı. Kaleli ailesi hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçu kapsamında dava açılmış ve İstanbul Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılama başlamıştı. Tüm bu yaşananlar sırasında İstanbul Ulukar Elektronik adlı şirket de İlker Kaleli ve babası tarafından dolandırıldıklarını iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

İddiaya göre; İlker Kaleli ile babasının ortağı olduğu şirket, Ulukar Elektronik’ten malzeme aldı. Daha sonra ünlü oyuncu ve babası, şirketteki hisselerini devredip yeni bir şirket kurdu. Yine iddiaya göre; Recep Kaleli, şirkete verdiği çeklerin ödeme zamanı geldiğinde herhangi bir ödeme yapmadı. Çeklerin karşılığını bulamayan Ulukar Elektronik yetkilileri, bunun üzerine ünlü oyuncu İlker Kaleli ve babası Recep Kaleli’den şikâyetçi oldu.

İLKER KALELİ YALANLADI

Ünlü oyuncu çıkan haberleri yalanlayarak, uzun yıllar yurt dışında yaşadığını ve Türkiye’de hiç ticaretle uğraşmadığını açıkladı.

İşte Kaleli’nin savunması:

“Hakkımda dolandırıcılıktan dava açıldığı yönünde bir gazetede çıkan haber tamamı ile gerçek dışıdır. 
Ben uzun yıllar yurtdışında yaşadım ve Türkiye’de ticaretle uğraşmadım, Türkiye’ye döner dönmez de oyunculuğa başladım. Haberde adı geçen şirketle babamın şirketi arasındaki sorun, taraflar arasında ticari ilişkiden kaynaklı bir sorundur ve konunun suçla, ceza ile, dolandırıcıkla uzaktan yakından ilgisi yoktur.

Nitekim asılsız haberde adı geçen şirket tarafından ANADOLU (KARTAL) CUMHURİYET SAVCILIĞI’na hakkımda yapılan şikayetle ilgili olarak SAVCILIK, TAKİPSİZLİK KARARI VERMİŞTİR, suçlamalarla ilgim olmadığı, şikayetin asılsız ve haksız olduğu SAVCILIK KARARI İLE SABİTTİR.

Ayrıca, haberde anılan konuyla ilgili olarak da İSTANBUL 18.AĞIR CEZA MAHKEMESİ, hakkımda BERAAT KARARI VERMİŞTİR. Haberin asılsız olduğuna ilişkin , hakkımda Savcılık takipsizlik kararı ve İstanbul 18.Ağır Ceza Mahkemesi’nin BERAAT kararı EKTEDİR.

Haberde adı geçen şirket yada kişilerin asılsız ve haksız şekilde adımı kullanmalarının, bu asılsız iddialarını gazetelere servis etmelerinin amacı, şahsımı yıpratmak, asılsız haberleri kullanarak şahsımdan menfaat elde etmeye çalışmaktır. Haber içeriği taamıyla yanlıştır, asılsızdır.”

Son güncelleme: 15:27 - 09.03.2016