Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İnci Küpeli Kız Scarlett değil Tuba olmalıymış!
İnci Küpeli Kız Scarlett değil Tuba olmalıymış!
Tuba Ünsal İnci Küpeli Kız oldu, benzerliğe kendisi bile şaşırdı.
Magazin 12 Ekim 2016 - 15:02

Tuba Ünsal sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yine dikkatleri üzerine çekti. Bir firmanın reklam yüzü olan ve çekilecek reklamda Hollandalı ressam Johannes Vermeer’in başyapıtlarından biri olan İnci Küpeli Kız’ı canlandıracak olan Tuba Ünsal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tabloyla arasındaki dikkat çekici benzerliğe işaret etmiş. Geride bıraktığımız yıllarda sinemaya aktarılan ve başrolünde ünlü Hollywood yıldızı Scarlett Johansson’un oynadığı film büyük ilgi görmüş Johansson’un İnci Küpeli Kız’a benzerliği dikkat çekmişti. Ancak bu görüşler Tuba Ünsal’ın paylaşımından sonra değişecek gibi görünüyor. İşte Ünsal’ın o paylaşımı:

tuba-unsal-ic

İNCİ KÜPELİ KIZ HAKKINDA

İnci Küpeli Kız, Hollandalı ressam Johannes Vermeer’in başyapıtlarından biri olan tablodur. Odak noktası bir inci küpedir. Lahey’de, Mauritshuis’de sergilenmektedir. Kimi zaman “kuzeyin Mona Lisa’sı” ya da “Hollandalı Mona Lisa” olarak adlandırılır. Genel olarak Vermeer ve tabloları hakkında fazla bilgi bulunmamaktadır. Tablo “IVMeer” şeklinde imzalanmıştır, ancak tarih atılmamıştır. Tabloda resmedilen kızın hayal ürünü değil de gerçek bir model olduğu ve kızı ya da bir yakını olduğu düşünülmektedir. Tablodan esinlenerek kitap yazılmış sonra da beyaz perdeye uyarlanmıştır.

İŞTE BAHSİ GEÇEN TABLONUN GERÇEĞİ

inci-kupeli-kiz
Son güncelleme: 15:03 - 12.10.2016