Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
“İrem Derici, Anoreksiya hastalığına tutulmuş olabilir”
“İrem Derici, Anoreksiya hastalığına tutulmuş olabilir”
Diyetisyen Selin Başkurt, hastanede yoğun bakımda tedavi gören ünlü şarkıcı İrem Derici’nin Anoreksiya (Az yemek yeme ya da bazı zamanlarda hiç yemek yememe hastalığı) tutulmuş olabileceğini söyledi.
Magazin 20 Eylül 2017 - 12:51

İrem Derici, geride bıraktığımız günden bu yana astroenterit ve idrar yolu enfeksiyonu tanıları ile takip edilirken gelişen elektrolit dengesizlikleri, vücut toplam su dengesi bozuklukları ve solunum zorluğu nedeniyle yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyor.

“ANOREKSİYA ÖLÜMLE BİLE SONUÇLANABİLİYOR”

Aç kalarak diyet yapmanın bilimsel bir yanı olmadığını vurgulayan Başkurt, “Kendisi katıldığı programlarda ve verdiği demeçlerde aç kalarak diyet yapmanın yanlış olduğunu belirtmekte. Kötü örnek olmak istemediğini, aç kalarak sağlıklı olmayan bir şekilde kilo verdiğini kendiside belirtmişti. Anoreksiya hastalığına tutulmuş olabilir. Psikolojik boyutları var. Bunun sonuçları ölümle bile sonuçlanabiliyor. Devam ederse sağlıksız beslenmeye ya da önüne geçilmezse. Umarım böyle bir şey olmaz. Kendisi sağlıklı tercihler yapmaya başlar” dedi.

Selin Başkurt

Selin Başkurt

“ÖRNEK OLMASIN”

İrem Derici'nin aç kalarak diyet yapmasının örnek alınmaması gerektiğini belirten Başkurt, “Yeterli ve dengeli beslenmenin yollarını arayalım. Bunu bilmiyorsak uzmanlarına danışalım. Zayıflama ya da görünme uğruna bu tarz sağlıksız yönelimlerde bulunma hoş değil tabii ki. Hayatımızı aksatıyor hiç gerek yok” dedi. İHA

 

Son güncelleme: 12:52 - 20.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.