Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İsmail Hacıoğlu ve Özkan İpek arasındaki dava sonuçlandı
İsmail Hacıoğlu ve Özkan İpek arasındaki dava sonuçlandı
Son dönemin başarılı oyuncularından İsmail Hacıoğlu'nun, davalık olduğu yapımcı Özkan İpek'le ilgili mahkeme kararı verildi.
Magazin 11 Mayıs 2016 - 14:51

Rol aldığı yapımlarda başarısıyla adından söz ettiren İsmail Hacıoğlu, geride bıraktığımız yıllar içinde Osmanlı Tokadı adlı dizide boy göstermişti. Konusuyla olduğu kadar kadrosuyla da dikkat çeken yapımın perde arkasında ise son derece ciddi sorunlar yaşanmıştı. Yaklaşık üç yıl önce oynadığı ve Fatih Sultan Mehmet karakterine hayat verdiği ‘Osmanlı Tokadı’ dizisinden 15 bölümlük ücretini alamadığı iddiasıyla eski eşi Vildan Atasever’le birlikte dizinin yapımcısı Özkan İpek’e dava açan İsmail Hacıoğlu bu alacak davasını kazanmıştı.

ismail-hacioglu-ic-2

Ancak Hacıoğlu iddiasına göre mahkeme kararına rağmen parasını alamamış ve bir film galasında karşılaştığı Özkan İpek’e, “Kansız, utanmadan hala iş yapıyor” demişti. İpek de bu sözler üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvurmuş ve oyuncu hakkında şikayetçi olmuştu. İstanbul 21'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava, dünkü duruşmada karara bağlandı. Duruşmaya İpek ve Hacıoğlu katılmazken tarafları avukatları temsil etti. Mahkeme, hakaret suçu unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle İsmail Hacıoğlu'na herhangi bir ceza verilmemesine hükmetti.