Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadından Sorumlu Erkek Bakanlığı
Kadından Sorumlu Erkek Bakanlığı
Kadınların sorunlarıyla doğrudan ilgili bakanlık Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ‘Erkek egemen’ oldu.
Magazin 15 Şubat 2016 - 06:10

Ali Ekber ERTÜRK

Bakanlıkta 17 üst düzey birimin 13'ünde erkekler yöneticilik yapıyor. Bakanlıkta bakan hariç sadece 3 kadın üst düzey yönetici bulunuyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda kadın üst düzey yönetici sayısı bir elin beş parmağı kadar bile değil. Son olarak Bakan yardımcılığı ve müsteşarlık görevine de erkekler atanınca bakanlıkta kritik birimlerin başında 13 erkek yönetici oldu. Kadın bakanlığında kadın sayısı ise sadece üç…

KRiTiK GÖREVLER ERKEKLERE

Bakan Dr. Sema Ramazanoğlu'nun yardımcılığına AKP eski Milletvekili ve serbest muhasebeci Baha Öğütken atanırken, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga'nın eski Özel Kalem Müdürü Ebubekir Şahin de Müsteşar oldu. Öğütken  ve  Ebubekir Şahin  dışında 3 müdürlük, 7 başkanlık ve 1 müşavirliğin başında de erkekler bulunuyor.

BAKAN DAHiL SADECE 4 KADIN VAR

Bakanlıkta, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema ramazanoğlu'nun dışında Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü İnci Sezer Becel, Kadının Statüsü Genel Müdürü Gülser Ustaoğlu ve Şehit Yakınları-Gaziler Dairesi Başkanı Gamze Ayrım dışında üst düzey kadın bürokrat bulunmuyor. 

iŞTE BAKANLIĞI YÖNETEN ERKEKLER

Ahmet Baha Öğütken Bakan Yardımcısı: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu'nun yardımcılığına getirilen Ahmet Baha Öğütken, AKP eski Milletvekili ve serbest muhasebeci.

Abdurrahman Madan, Sosyal Yardımlar Genel Müdürü

Ebubekir Şahin, Müsteşar

İshak Çiftçi, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Gen. Müd.

Ercüment Işık, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Baş.

İrfan Karagöz, Denetim Hizmetleri Başkanı

Kenan Erdoğan Döner Sermaye Merkez Müdürü

 

Mustafa Durmuş Eğitim ve Yayın Daire Başkanı

 

Osman Sağ Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı

 

Recep İnce Personel Daire Başkanı

 

Mahmut Evkuran Strateji Geliştirme Başkanı

 

Yaşar Öktem İç Denetim Başkanı

 

Temindar Aytekin Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü

 

 

 

Son güncelleme: 09:06 - 15.02.2016