Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kalbimde birisi var
Kalbimde birisi var
Seren Serengil, yeni programından geçirdiği ameliyata, aşktan köpeklerine kadar her şeyi Sözcü Pazar’a açıkladı...
Yüksel ŞENGÜL
Magazin 2 Ekim 2016 - 02:09

Serengil “Koluna gireceğim kişi, sözünde duran, güvenli, sadık, seven, başarılı ve sosyal bir erkek olmalı. Para pul önemli değil” dedi.

57

Seren Serengil, hafta içi her sabah yayınlanacak olan Mesut Yar ve Deniz Akkaya ile birlikte hazırladığı Duymayan Kalmasın adlı televizyon programı yarın yayına gireceği için çok heyecanlı. Serengil'le televizyon programını, hazırlıkları devam eden yeni albümünü, özlediği oyunculuğu, geçirdiği kilo verme ameliyatıyla aşk hayatını konuştuk…

– Bu arada bir dizi teklifi aldın…
Prensiplerim var. Adımı, asla ikinci sırada yazdıramazdım. Elbette manken oyunculara da saygı duyuyorum, başarılı da buluyorum. Ancak, birinin daha güncel olması, adının önde yazılmasını gerektirmiyor. En azından isimler eşit olarak yazılabilirdi. Bu nedenle kabul etmedim.

60

MUTLAKA BİR DİZİ YAPACAĞIM

– Hangi diziydi bu?
Çok iyi bir proje, yakında yayına girecek ama adını vermek istemiyorum. Mutlaka bir dizi yapmak istiyorum. Benim için ön planda olan kalitedir, bugüne kadar kalitesiz hiçbir işte imzam yoktur.
– Bir albüm geliyor…
‘Ayrılık Şarkıları' adlı albümü eylül ayında çıkarmayı planlıyordum ama araya ameliyat girince olmadı. Yıl sonuna ya da ilkbahara kaldı. Bilinen ayrılık şarkılarıyla repertuvarımdaki ayrılık şarkılarını okuyacağım. Ayrıca sürpriz düetler de olacak.
– Neden ayrılık şarkıları?
Sevenlerim benden hüzünlü şarkılar istiyor. 500 bin takipçim var. Onların eleştirileri benim için önemli.
– Sahne?..
Yılbaşı itibarıyla sahne çalışmalarıma başlayacağım. Ben 16 yaşımda ilk kez İbrahim Tatlıses'in assolisti olarak çıktım sahneye. Sonrasında Hande Yener'den Demet Akalın'a, Gülben Ergen'den Selami Şahin'e kadar pek çok sanatçı gazino kadromda yer aldı. Rahmetli babam sahneye çıkmamı hiç istemedi. “Yanlış bir şey olur, beni katil edersin” diyordu. Allah'a şükür, nurlar içinde yatsın, babamı katil etmedim.

55

BESLENMEME ÇOK DiKKAT EDiYORUM

– Gelelim kilo verme ameliyatına. Sarkmalar oldu mu?
Sarkmalar, 120 kiloluk obezlerde oluyor. 77 kiloydum 20 kilo verdim ve 57 kiloya indim. Yüksek tansiyonum olduğu için diyet yaparak kilo veremedim. Sağlığım risk altındaydı. Ameliyat olmasaydım ya felç olacak ya da beyin kanaması geçirecektim. Güzellik için değil sağlık için ameliyat oldum.
– Bundan sonra ne olacak?
Bundan sonrası önemli. Beslenmeme dikkat etmezsem eski halime dönebilirim. Az ama sık yiyorum. En büyük avantajım alkol ve sigaramın olmaması.
– Sarkma?..
Doku boşluklarım var. Ancak kısa sürede toparladı, kaslarım sporla geliştikçe daha da iyi olacak.

56

HAKAN ALTUN 20 YILLIK ARKADAŞIM

– Ali Küçük'le üç yıl yaşadığın aşk sona erdi.
Ali Küçük'le yaşadığım birliktelikle ilgili konuşmak istemiyorum, ayrıldık ve bitti.
– Şimdi de Hakan Altun'un adı geçiyor.
(Gülüyor) Hakan (Altun) benim 20 yıllık arkadaşım, onu çok seviyorum. Bizi birbirimize yakıştırıyorlar. Şu an öyle bir şey yok, olsa söylerim, gizlemem. O benim her zaman dostum olarak kalacak.
– Seren Serengil'in çevresinde pek çok erkek var. Hiç mi gönlünü çelen biri yok?
Kalbimde birisi var. Ancak bunu hayata geçirme konusunda zamana ihtiyacım var. Şu an sağlıklı bir açıklama yapamam.

53

KIZIM OLMASINI ÇOK iSTiYORUM

– Çocuk?..
Çocuk olayı yüreğimde kanayan bir yara oldu. Bir kız çocuğumun olmasını çok istiyorum.
– Köpeklerin için vasiyet yazdığın doğru mu?
Dört tane köpeğim var, onları çok seviyorum. Lady bana en düşkün olanı. Onu yanımdan ayıramıyorum, çünkü kalp hastası. Annemden sonraki en kıymetlim o benim. Köpeklerim için vasiyet yazdığım doğrudur. Benim ardımdan perişan olmasınlar diye ameliyat olmadan önce mutlaka vasiyet yazıyorum. İnsanlardan çok hayvanları seviyorum. Çünkü onlar daha sadık.

54

Yarın sabah televizyon programın yayına başlıyor.
Saat 09.00'da Mesut Yar ve Deniz Akkaya ile birlikte Star ekranında olacağım. ‘Duymayan Kalmasın' adlı bu program ekranın en kaliteli magazin programı olacak. Asla gaddar ve kırıcı olmayacağım ama sonuna kadar da doğru ve adil davranacağım. Asla yanlı olamam.