Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kapitone zamansız desen olma yolunda…
Kapitone zamansız desen olma yolunda…
Chanel’in klasikleşen deseni kapitone, içinde bulunduğumuz sezonun ana akım trend listesinin içinde yer alıyor.
Yasemin CANDEMİR
Magazin 12 Mart 2016 - 00:35

Moda devlerinin koleksiyonlarında zaman zaman yer verdiği ve Chanel'in klasikleşen deseni kapitone, içinde bulunduğumuz sezonun ana akım trend listesinin içinde yer alıyor. Geçtiğimiz yıllarda modaya yön veren desen, stil gücünü kaybetmeden önümüzdeki kışa hazırlanıyor.

En çok mont ve ceketlerde gördüğümüz kapitone kumaşını bu yıl aksesuardan ayakkabıya her parçada görmek mümkün. Hatta deri parçalarla bütünleşen, yamalı gibi duran tasarımlarla sergilediği uyum kapitoneyi hayatın her alanında kullanılabilir kılıyor.

İster salaş ister elegan

Kapitone rahat giyimin öncüsü olan desenlerden biri. Desen en çok Chanel markasıyla anılsa da, pek çok markanın özellikle mont ve ceket tasarımlarında da kullanılıyor. Tıpkı bahara hazırlandığınız bu dönem gibi, mevsim geçişlerinde kullanılabilen hafif montlar sadece spor giyimle değil, etek-ceket takımlarla da kombinlenebiliyor. Desen bir motorcu ceketinde kullanıldığında serseri bir hava yaratırken, işlemeli bir kumaşta da bir o kadar elegan durabiliyor.

Günümüzde daha da ince…

Geleneksel kapitonede iki kumaş arasına elyaf dolgu konur ve her iki taraftan üzerinden dikişlerle geçilerek desen sabitlenir. Ama günümüzde bazı tasarımcılar bu dolgu kısmını atlayıp, sadece iki kumaş katmanını birbirine dikerek daha ince ve daha heykelsi kalıplar oluşturuyor.
Kapitone desenli bir mont edinecekseniz mutlaka önce dikişlerini iyice kontrol edin ve alacağınız parçaya daha sonra karar verin. Unutmayın ki dokular ne kadar ince olursa sizi de o kadar ince gösterir. Kapitonenin sık dikişli kısmının vücudunuzda öne çıkarmak istediğiniz yere gelmesine özen gösterin. Belinizden aşağısı kıvrımlı ise kapitoneyi üst kısmınıza giyin.

 

Etiketler