Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Katiller aramızda
Katiller aramızda
Bianet’in hazırladığı ‘2015 Erkek Şiddeti’ videosunu seslendiren Can Bonomo, kadına şiddete karşı düşüncelerini dile getirdi.
Magazin 22 Şubat 2016 - 00:19

Can Bonomo ülkemizde yaşanan kadın şiddetine karşı Bianet'in hazırladığı farkındalık videosunu seslendirirken şiddete isyan etti.

Sanatçı, “Kadına şiddetin istatistiksel bir facia olmasına alıştırılmış durumdayız. Ne yapabileceğimiz hususunda iyi bir eğitim ya da iyi bir yönetime sahip değiliz. Duyarlılığımızı yitirdikçe tehdit katlanarak çoğalacaktır. Acilen çözüm bulmalıyız” diye konuştu.

KARANLIK BiR TEPKi

Bonomo, “Seslendirdiğim bu metnin karanlık ve grotesk biçimi bizleri farklı bir tondan yakalamaya çalışıyor. Bunlar gerçek. Bunları bilin. Katiller aramızda. Sıra size gelebilir. Sıra sevdiklerinize de gelebilir. Eğer gelirse zamanında yitirdiğiniz duyarlılık beyninize bir hançer gibi saplanacaktır. O günü beklemeyin. O günün gelmemesi için birlik olup bir şeyler yapalım. Kurban olmayın” dedi.

Son güncelleme: 08:54 - 22.02.2016