Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kayahan’ın evini satmadım
Kayahan’ın evini satmadım
İpek Açar, "Kayahan’ın evini sattı" haberlerinin doğruyu yansıtmadığını söyledi.
Mustafa KIZGINYÜREK
Magazin 14 Mayıs 2016 - 09:25

Ünlü isimler ve uzmanların hayatlarından kesitler ve tecrübelerinden oluşan, geliri Koruncuk Vakfı’na bağışlanacak ‘Bir Hayat Bir Mutluluk’ kitabının tanıtımı önceki gün yapıldı. Davete katılan İpek Açar, ilk kez konuştu.

KIRILINCA TAMİR OLMUYOR

İpek Açar, geçen günlerde bir defileye çıktığı için kendisine tepki gösteren Beste Açar’a kapıları kapattı. İpek Açar, eşi Kayahan’ın vefatından sonra davalık olduğu Beste Açar’a “Herkes huzurlu olsun. Kimse için kötü dileğim yok, olamaz. Bazı şeyler kırılınca tamir olamıyor. Aslında insanlar da sıkıldılar artık. Aynı şeyleri tekrar etmek hoş değil” sözleriyle cevap verdi.

İpek Açar ise, ‘Bir Hayat Bir Mutluluk’ kitabının başucu kitabı olduğunu anlatıp, mutluluğun tarifini şöyle yaptı: “Böyle bir projede yer almakatan çok mutluyuz. Tüm geliri Koruncak Vakfı’na bağışlanacak. En büyük mutluluğu 22 yıl boyunca sevdiğim insanla yaşadım. Sağlık olmayınca her şeyiniz olsa bile boş anlamsız kalıyor. Para, pul, mal, mülk bunlar yeri geldiğinde gerekli şeyler yaşamak için ama götürebildikleriniz kalbinize koyduklarınız” Aslı Gönül, şarkı söyledi ama albüme koymadık İpek Açar, Kayahan’ın, kızları Aslı Gönül’ün şarkıcı olmasını çok istediğini de sözlerine ekledi. Aslı Gönül’ün, babasının isteğiyle stüdyoya girip şarkı dahi söylediğini ancak bu kayıtları albüme koymadıklarını söyleyen İpek Açar sözlerini şöyle sürdürdü : “Aslı çok güzel piyano ve gitar çalıyor, güzel de sesi var, şarkı söylüyor.

Kayahan Bey onun şarkı söylemesini istiyordu. Hatta Kayahan’ın En İyileri 1 albümünde Hep Karanlık şarkısını ona söyletti. Girdi stüdyoya söyledi fakat istemediği için koymadı. Aslı Gönül genetik mühendisi olmak istiyor aslında ama ben arzu ediyorum şarkı söylemesini. Kayahan, Aslı Gönül söylesin diye birkaç tana özel beste de yaptı. Onların profesyonel olmayan katıyları da var bizde”

EVİ SATMADIK

Hatıraların bir süre sonra acı verdiğini ifade eden Açar, eşi Kayahan’la yıllarca oturdukları evden başka bir yere taşındıklarını da belirtip “Taşındık ama yine Acarkentte’yiz. Zorunlu değildi, sıkıntı da yoktu. Bir süre sonra o anılar hatıralar acı vermeye başlıyor. Başlarda ayrılmak istemedik ama sonra özlem arttıkça acı veriyor. Evi satmadık duruyor. Henüz öyle bir niyetimiz yok” dedi.

Son güncelleme: 09:59 - 14.05.2016