Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kendimi kurtlar sofrasında buldum
Kendimi kurtlar sofrasında buldum
Günümüzün dikkat çeken oyuncularından Ayshe’yle samimi bir sohbete imza attık. 24 yaşındaki güzel oyuncu sorularımızı tüm içtenliğiyle cevaplarken, 30 yaş planlarını bizimle paylaştı ve kalbinin boş olduğunu da belirtti...
Edda SÖNMEZ
Magazin 3 Ekim 2016 - 02:10

Oyunculuk ve müzik kariyerine dair sorularımızı yanıtlayan Ayshe, Belçika'dan Türkiye'ye uzanan hayat hikayesini anlatırken, özel hayatına dair açıklamalar da da bulundu. Bir dönem Sinan Akçıl’la yaşadığı aşkla gündeme gelen genç şarkıcı ve oyuncu Ayshe, Sinan Akçıl’la bir araya gelmelerinin proje olduğunu açıkladı. Ayshe, “Ebru Şallı kıskanınca iş de yattı” diye konuştu.

HEM OYUNCU HEM ŞARKICI

18 yaşında Belçika’da Brüksel Güzeli seçildi. Fenerbahçeli eski futbolcu Önder Turacı’yla evlendi. Kısa süren evlilik sonunda ‘Muhteşem Yüzyıl’ ve ‘Güllerin Savaşı’ dizileriyle ekranlarda boy gösterdi. Şarkı söylemeye karar verdiğinde adı Sinan Akçıl’la yaşadığı aşkla günde geldi.

PROJEYE EBRU ENGELİ

Sinan Akçıl’la yaşadığı dönemde “Benim için Ebru’nun evini terk etti” açıklaması yapan güzel oyuncu, geçmişe dönük itirafta bulundu. Ayshe, “Sinan’la aynı şirketteydik, bizi patronumuz bir araya getirdi ama o iş olmadı. Ebru Şallı beni kıskandı ve proje iptal oldu” diye konuştu.

Belçika'dan Türkiye'ye geliş hikayenizden bahseder misiniz?

Avrupa'nın başkentinde büyümüş olsam da Türk örf ve adetlerine bağlı bir aile kızıyım.. İçimde hep sanat sevgisi vardı ama aile baskısı yüzünden dışa vuramıyordum. 18 yaşıma geldiğimde de artık kendi başıma kararlar verebilecek yaşta olduğum için istediğim ve sevdiğim şeyi yapmaya karar vererek Türkiye'ye geldim.

ayshe-ic-2

Türkiye'ye geldiğinde sana kim destek oldu?

Samsun Demir ve Fatih Aksoy… Her şey ‘Muhteşem Yüzyıl'la başladı; ilk oyunculuk deneyimimi orada yaşadım, sekiz bölüm oynadım. Bu işe Türkiye'nin en iyi oyuncularıyla başladım; çok şanslıyım.

Piyasaya girdiğiniz günden bugüne aldığınız en büyük ders ne oldu?

En çok hatalarımdan ders aldım. Türkiye'ye geldiğimde kendimi kurtlar sofrasında buldum. Hayatta gerçekten kötü insanlar olabiliyormuş ve ben artık buna karşı hazırlıklıyım.

 

Atarlı şarkı istemedim

Yeni single çalışmanız ‘Ben Bile Şok'tan bahseder misiniz?

Single geçtiğimiz ay Sony Music Türkiye etiketiyle çıktı. Söz-müzik Esin İris, aranje Erman Seven'e ait. Atarlı bir şarkı yerine eğlenceli, pozitif, kıpır kıpır bir şarkı istedim.

ayshe-ic

Filmdeki rolü seksi kadın imajımı yıkmak için kabul ettim

Biraz da ‘Kervan 1915' filminden bahsedelim…

Nedenini bilmiyorum ama filmin vizyon tarihi ekimden nisan ayına ertelendi. İsmail Güneş filmin hem yapımcılığını hem de yönetmenliğini yaptı. Ermeni tehcirini anlatan, gerçek bir yol hikayesi. Çok büyük emek var bu filmde. 300 kişilik dev bir ekiple, yedi farklı şehirlerde çekim yaptık üç ay boyunca.

Bu karakteri canlandırmayı kabul etmenizdeki en büyük etken neydi?

Hikaye çok güzel. Bir de şu seksi kadın imajını yıkmak için bu rolü kabul ettim. Bir yıldır dizi tekliflerinde hep iki kişiyi ayıran seksi kadın rolü geliyor. Filmde Ermeni bir kızı canlandırdım. Diyaloglarım Ermeniceydi ve bunun için çok çalışmam gerekti. İlk sinema filmim olarak zor bir karakter seçtiğime inanıyorum.

14

Ebru beni kıskandı

Bir süre Sinan Akçıl'la ilişkinizle gündeme gelmiştiniz. Hâlâ görüşüyor musunuz?

O çalkantılı dönemden sonra Sinan'la hiç karşılaşmadık. Fakat Sinan'la düşman değilim; biz birlikte iş yapacaktık olmadı. Aramızda sadece iş ilişkisi vardı. Ebru ise bizi çok kıskandı. Aynı şirketteydik ve bizi patronumuz bir araya getirdi ama o iş olmadı.

Madem aranızda iş ilişkisi vardı, neden o dönem bir televizyon programına bağlanıp aşkla ilgili açıklamalar yaptınız?

Bu konu hakkında daha fazla konuşmak istemiyorum çünkü ailem çok etkileniyor. Yaşandı, bitti ve kapandı. Artık önüme bakmak istiyorum…

10

Sinan Akçıl için, “Benim için Ebru'nun evini terk etti” gibi bir açıklamanız var. Bu aşkın bitmesinde varlığınızın etkili olduğu anlamını çıkarabilir miyiz?

Maalesef adım böyle bir olayda geçti ama geçmişle ilgili hiçbir şey konuşmak istemiyorum. Geçen sene Ebru'yla ilgili böyle bir açıklamam vardı. Fakat yaptığım her hatadan ders çıkarıyorum. Bu olaylarla anılmak hoş olmuyor; sonuçta benim de bir ailem var gazete okuyan, sosyal medyayı takip eden.

Son güncelleme: 09:14 - 03.10.2016