Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kuzey Vargın kimdir, hastalığı neydi, neden öldü?
Kuzey Vargın kimdir, hastalığı neydi, neden öldü?
Bir Yeşilçam yıldızı daha hayatını kaybetti. Türk sinema ve dizi dünyasının duayen isimlerinden büyük oyuncu Kuzey Vargın, 74 yaşında yaşamını yitirdi. Peki usta oyuncu Kuzey Vargın kimdir, hastalığı neydi, neden öldü? İşte Kuzey Vargın'ın ölümüyle ilgili tüm detaylar...
Magazin 13 Ağustos 2017 - 14:01

Sanat dünyası Kuzey Vargın’dan gelen acı haberle sarsıldı. Türk sinema ve dizi dünyasının usta isimlerinden Kuzey Vargın, 74 yaşında hayata gözlerini yumdu. Peki Kuzey Vargın kimdir, hastalığı neydi, neden öldü?

3 YILDA 3 AĞIR RAHATSIZLIK

2014 yılında yüksek tansiyon şikayetiyle özel bir hastaneye kaldırılan Kuzey Vargın, zaman zaman bilinç kaybı yaşamış olmasına rağmen başarılı bir tedavi süreci sonrası sağlığına kavuşmuştu.

2015 yılına gelindiğinde ise Parkinson hastalığına yakalanan duayen sanatçı, yürümekte zorlanmış ve fizik tedavisi almaya başlamıştı.

1,5 ay önce ise yeniden yüksek tansiyon şikayetiyle hastaneye kaldırılan Vargın, bir süredir bulunduğu yoğun bakımda hayatını kaybetti.

KUZEY VARGIN KİMDİR?

Kuzey Vargın (d. 15 Haziran 1940, İstanbul), Türk sinema oyuncusu.

Yeşilçam’da 1960’lı yıllarda jön olarak başladığı kariyerini ilerleyen dönemde ağırlıklı olarak kötü adamların oluşturduğu karakter rolleri ile sürdürmüştür. Kariyerinin ilk döneminde 1965 yapımı Yasak Sokaklar, Çılgın Gençlik, Ağlayan Kadın gibi filmlerde rol almıştır. Televizyonda sık gösterilen eserlerden Bir Dağ Masalı filminde Lale’yi aldatan nişanlısı Ekrem, Seni Sevmek Kaderim filminde entrikacı Bülent vs. rollerini oynamıştır. Sert bir yüz ifadesine sahiptir, bunun sayesinde karakter oyuncusu olmuştur. Eski jön günleri geride kalmış olsa da Türk sineması yepyeni karakter kazanmıştır. Kartal Tibet'den sonra Karaoğlan’ı canlandırmıştır. En son olarak Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde “Âdil Eşrefoğlu” karakteri ile İhtiyarlar Heyeti Başkanı rolünü başarı ile yerine getirmiştiri. Dizide Doğu Eşrefoğlu’nun kardeşidir.