Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Lerzan Mutlu ve Seda Sayan arasındaki dava sonuçlandı
Lerzan Mutlu ve Seda Sayan arasındaki dava sonuçlandı
Lerzan Mutlu ve Seda Sayan arasındaki 'dinozor' davası sonuçlandı. Ve mahkeme Sayan'ın istediği tazminat talebini geri çevirdi.
Magazin 4 Mart 2016 - 14:15

Lerzan Mutlu ve Seda Sayan arasındaki ‘Dinozor’ davasında karar verildi. Lerzan Mutlu'nun katıldığını bir televizyon programında Seda Sayan hakkında yorum yapmış ve Twitter sayfasından da “Gençlerle aşık atıp kimsenin ekmeğiyle oynamaya çalışmıyorum. Zangoç olmuşsun hala genç kız gibi davranıyorsun, 58 doğumlu bir dinozor” mesajını yazmıştı.

Bu sözlerin ardından Seda Sayan, Lerzan Mutlu’yu mahkemeye vermiş, mahkeme de Sayan’ı haklı bulup Mutlu’nun 3 bin TL manevi tazminat ödemesine karar vermişti.

Verilen cezayı az bulan Seda Sayan davayı temyiz tarafından bozdurup 10 bin TL tazminat istedi. Dün yeniden görülen davada mahkeme Seda Sayan’ın 10 bin TL isteğini geri çevirdi ve temyiz kararını bozdu.

Davanın sonuçlanmasının ardından Lerzan Mutlu sosyal medya hesabından; “Yüce Türk adaletine sonsuz teşekkürler… Bir hukukçu kızı olarak gururla yazıyorum “dinozor” davası temyiz mahkemesi tarafından bozulmuştur. Karşı tarafın 3 bin TL'yi beğenmeyip temyiz kararıyla 10 bin TL'ye çıkarılması talebi üzerine haklı bulunduğum için bozulmuştur. Önce yukarıdaki en büyük güce sonra da yüce Türk adaletine sonsuz teşekkürler” mesajını yazdı.

Son güncelleme: 14:21 - 04.03.2016