Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Leyla Sayar’a moral ilacı
Leyla Sayar’a moral ilacı
İlerlemiş rahim kanseri teşhisi konulan sinemanın efsane oyuncusu Leyla Sayar'ı dostları yalnız bırakmıyor.
Magazin 27 Ocak 2016 - 15:41

Yüksel Şengül

İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi’nin Nisahiye Servisi’nde tedavi gören sinemanın efsane oyuncusu 77 yaşındaki Leyla Sayar’a ilerlemiş rahim kanseri teşhisi konulduktan sonra ünlü yıldızını dostları hiç yalnız bırakmıyor.

En son SESAM (Sinema Emekçileri Meslek Birliği) Başkanı Yılmaz Atadeniz ile aktör Cengiz Güçlü’nün ziyaret ettiği, moral verdiği Sayar, şunları söyledi:

“Dostlarım sayesinde her hastalığın üstesinden gelecek güçte hissediyorum kendini. Yılmaz Atadeniz ve Cengiz Güçlü sinemaya tıpkı benim gibi yıllardır hizmet eden iki önemli isimdir. Onların yanımda olması bana büyük moral verdi. Sevenlerime benim için dua edin demiştim. En büyük ilaç, moral ilacıdır.”

Foto: Yüksel Şengül

ALLAH’TAN UMUT KESİLMEZ

Sinemanın 60’lı yıllarında adeta fırtına gibi esen ve Yeşilçam’da ikinci Cahide Sonku gözüyle bakılan Leyla Sayar, köşesine çekildikten sonra geçtiğimiz yıl 40 yıldır yalnız yaşadığı evinin kapısını ilk kez Sözcü Pazar’a açmıştı.

Foto: Yüksel Şengül

Bir süredir yaşadığı sağlık sorunlarından şikayetleri artan Sayar’ın doktoru Dr. Haluk Bacanakgil “Allah’tan umut kesilmez. Leyla Hanım son derece güçlü birisi. Bu hastalığı yeneceğine inanıyor. Dostlarının yanında olması ona büyük bir kuvvet veriyor” dedi.