Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Liseli gençler müzik hayallerini gerçekleştirmek adına ter döktü
Liseli gençler müzik hayallerini gerçekleştirmek adına ter döktü
Bu yıl 19.su düzenlenen Vodafone FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması, 29 Nisan’da Volkswagen Arena’da gerçekleşen finalle noktalandı. 
Edda SÖNMEZ
Magazin 1 Mayıs 2016 - 10:51

Aralarında Teoman, Özkan Uğur, Tarkan Gözübüyük ve Turhan Yükseler'in bulunduğu usta isimlerden oluşan bir jüriye ev sahipliği yapan yarışma, Moğollar, Yüksek Sadakat, Manga, Kargo, Mor ve Ötesi gibi rock müziğin önde gelen gruplarının üyeleri ile Koray Candemir, Soner Sarıkabadayı, Bedük, Pamela ve Edis gibi birçok ünlü müzisyeni de ağırladı. Ünlü müzisyenler gençlerin heyecanına ortak olup onlara moral verirken, davetliler temposu düşmeyen gecede eğlenceli ve müzik dolu dakikalar yaşadı. Altısı yurtdışından olmak üzere toplam 38 lisenin yarıştığı finalde, icra dalında birinciliği Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi kazandı. lise-muzik-ic-2

JÜRİDE ÜNLÜ İSİMLER VARDI

29 Nisan 2016 – Vodafone Türkiye’nin “Gençlik bir kere yaşanır, özgürce yaşa” sloganıyla hayata geçirdiği gençlik markası Vodafone FreeZone’un sponsorluğunda ve Serhat Hacıpaşalıoğlu'nun önderliğinde End Productions tarafından düzenlenen Vodafone FreeZone 19. Liselerarası Müzik Yarışması 29 Nisan'da İstanbul'da gerçekleşen büyük finalle sonuçlandı. Jüri tarafından değerlendirilen 38 okul arasından seçilerek, başarılı gençlerin finale kaldığı yarışmada İcra kategorisinin birincisi Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi oldu.

lise-muzik-ic-6

Altısı yurtdışından olmak üzere 38 lisenin finale kaldığı yarışmanın jürisinde Teoman, Özkan Uğur, Harun Tekin, Tarkan Gözübüyük, Turhan Yükseler gibi usta isimler yer alırken, gençlerin idolü usta isimler de Volkswagen Arena'daki büyük finalde onlara destek verdi. Yüksek Sadakat, Manga, Kargo, Mor ve Ötesi, Moğollar gibi bilinen grupların üyeleri ile Koray Candemir, Soner Sarıkabadayı, Bedük, Pamela ve Edis gibi ünlü müzisyenler liseli gençlerin canlı performanslarını büyük bir ilgiyle takip etti.

odul-toren-ic

 

BURS VE STÜDYO
 
Finalde toplam 64.500 TL tutarındaki para ödüllerinin sunulduğu yarışmada, icra dalında birinci olan Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi, tam donanımlı bir müzik stüdyosunun da sahibi oldu. Yarışmanın eğitim sponsoru olan İstanbul Bilgi Üniversitesi ise üstün başarı gösteren iki öğrenciye karşılıksız eğitim bursu sağladı.

lise-muzik-ic-3

Ayrıca, yarışma kapsamında ilk kez 2010 yılında verilen ve bu yıl altıncısı sunulan ‘Yılın Müzisyen İş Adamı Ödülü'nü Yıldız Holding CMO’su Ahad Afridi kazandı. Afridi, ödülünü Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk'un elinden aldı. Bu yıl üçüncü kez sunulan “Umut Vaat Eden Genç Yetenek” ödülünü ise şarkıcı Türkan Kürşad kazandı.

Son güncelleme: 11:11 - 01.05.2016