Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Magazin dünyasının ünlüleri çiçek festivalinde
Magazin dünyasının ünlüleri çiçek festivalinde
Beşiktaş Belediyesinin düzenlediği 1.Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivalinin tanıtımı için bir araya gelen ünlü isimler en sevdikleri çiçeklerle poz verdi.
Magazin 6 Mayıs 2016 - 09:25

Birbirinden ünlü isimlerin çiçeklerle gerçekleşen neşeli çekimleri kameralara yansıdı. İstanbul’un buluşma noktası Beşiktaş 6-15 Mayıs tarihleri arasında Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu yıl ilk defa düzenlenecek festivalin Beşiktaş'ta Barışmak olarak belirlenen teması kapsamında bir araya gelen ünlüler objektiflere hayatımın çiçeği dedikleri çiçeklerle poz verdiler.

TÜM ÜNLÜLER ÇİÇEKLENDİ

Aralarında Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın da bulunduğu Armağan Çağlayan, Begüm Kütük, Bengü, Burcu Esmersoy, Cengiz Abazoğlu, Deniz Akkaya, Ebru Şallı, Elif Dağdeviren, Esin Övet, İpek Acar, İrem Derici, Nükhet Duru ve Özgür Aras gibi ünlü isimler, ünlü fotoğrafçı Lara Sayılgan'a verdikleri pozlarla festivalin tanıtımına katkıda bulundular. Çekim arkasını sosyal medyada paylaşan ünlüler çok güzel tepkiler alırken #barışmak hashtagi ise günün en çok konuşulanları arasına girdi.

NEDEN BU ÇİÇEKLER?

Ünlülere neden bu çiçekleri tercih ettikleri sorulduğunda ise birbirinden özel cevaplar alındı.
Orkidelerle poz veren Nükhet Duru, dokunurken bile dikkat gerektiren bir kırılganlığı olduğu için orkideyi çok severim derken kaktüsle poz vermeyi tercih eden İrem Derici bazı kaktüslerin dikenleri zehirli olabileceği gibi, her şekilde deriye battığında ince dikenleri yüzünden çok can acıtırlar ve çıkarılmaları zordur. Canımı yakan insanlara karşı tavrım da tam olarak budur, iki kat daha fazla can acıtır ve iz bırakırım. Bu sebeple benim çiçeğim kaktüstür, biraz kinci, biraz hırslı yorumunda bulundu.

İşte ünlülerin birbirinden güzel fotoğrafları ve yorumları:

 

 

deniz-akkaya

Deniz Akkaya ( Kırmızı Gül) :
Kırmızı gül tutkunun simgesidir. Hayat tutkuyla yaşanmalıdır. Tutku olmadan arzular gerçek olmaz. Tutku hayatın kendisidir.

ipek-acar

İpek Açar (Pembe Güller) :
Pembe güller bana sevgiyi, huzuru, neşeyi çağrıştırır hep. Bazı çiçekler vardır kokuyla görüntüsüyle sizi bir yerlere götürür işte pembe güller de beni hep mutlu anlara götürüyor.

cengiz-abazoglu

Cengiz Abazoğlu (Starlice) :
Aslında tüm çiçekleri severim. Fakat starlice sıra dışı formuyla benim en sevdiklerimden.

bengu

Bengü (Papatya) :
Papatya, çünkü papatya masumdur, herkesindir, samimidir ve bizdendir.

armagan-caglayan

Armağan Çağlayan (Ortanca) :
Ortancanın çiçekleri çok uzun yaşar. Hem uzun yaşar, hem her daim gençtir ortanca.

elif-dagdeviren

Elif Dağdeviren (Sebboy) :
Geceye hoş koku veren demektir şebboy, her gecenin hoş kokusunu bulabilmek bazı gecelere hoş koku olabilmek hayatın en büyük değerlerinden. Bu yüzden şebboy.

ebru-salli

Ebru Şallı (Mor Lale) :
Canlı çiçeklerin pozitif enerjisine çok inanırım. Mor lalelerin enerjisi bence mutluluk.

burcu-esmersoy

Burcu Esmersoy (Şakayık) :
Kusurlu onca yaprağın oluşturduğu kusursuz bir güzellik olduğu, baharın ve güzel bir yazın habercisi olduğu için seviyorum.

begum-kutuk

Begüm Kütük (Şakayık) :
Sadece bahar değil mutluluk, dostlarım benim bahar çiçeklerim.

6-15 Mayıs tarihlerinde bu yıl ilki gerçekleştirilecek festival kapsamında Beşiktaş’taki tüm parklar, meydanlar ve sokaklar “Beşiktaş’ta Barışmak” temasıyla çiçek açacak. Ulusal ve uluslararası farklı bahçe tasarımcısı, sanatçı, mimar, kentsel tasarımcılarının tasarladığı projeler Beşiktaş’ın çeşitli noktalarından tüm dünyaya #barışmak için seslenecek.

Son güncelleme: 09:44 - 06.05.2016