Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mazhar Alanson, Bodrum’daki yangınlara ve betonlaşmaya isyan etti
Mazhar Alanson, Bodrum’daki yangınlara ve betonlaşmaya isyan etti
Efsanevi müzik grubu MFÖ, dün Bodrum'da konser verdi. Grubun solisti Mazhar Alanson, Bodrum'un kontrolsüz değişimine, orman yangınlarına, betonlaşmasına isyan etti. Sanatçı, isyanını "Bodrum'a geldim, diktiğim bütün fidanları yakmışlar. Hatıralarımın üstüne kocaman kocaman oteller yapmışlar. Bodrum artık başka bir Bodrum" sözleriyle dile getirdi.
Magazin 3 Eylül 2017 - 18:18

Türk pop ve rock müziğinin efsane grubu MFÖ, Kurban Bayramı’nın ikinci gününde Bodrum Antik Tiyatro'da sahne aldı. Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur'dan oluşan grup sahneye çıktığı anda Antik Tiyatro'yu dolduran binlerce kişi ayağa kalktı ve efsane grubu dakikalarca ayakta alkışladı.

seyirci

Çıkardıkları yeni albümleriyle beğeni toplayan sevilen grup, konsere yeni albümlerinde bulunan ‘Aşkın Kenarından', ‘Emin misin' ve ‘Beyaz Sayfa' şarkılarıyla başladı. Daha sonra da geçmişten bugüne gelen sevilen şarkılarını söylediler.

mfo-38
BETON YAPILAŞMAYA ÖFKE SAÇTI 

MFÖ, çok sevilen ‘Bodrum Bodrum' şarkısını söylemeden önce grubun solisti Mazhar Alanson, Bodrum’da yaşanan çevre felaketine ve betonlaşmaya isyan etti.

Alanson, “Bodrum’a geldim diktiğim bütün fidanları yakmışlar. Hatıralarımın üstüne kocaman kocaman oteller yapmışlar. Bodrum artık başka bir Bodrum. Bizim şarkıyı yazdığımız yılların Bodrum'u değil” diyerek orman yangınları ve beton yapılaşmaya tepki gösterdi. Alanson bu konuşmasıyla Antik Tiyatro'yu dolduran seyircilerden büyük alkış aldı.

mfo-33
2 buçuk saat sahnede kalan efsane grup konser sonunda seyircinin talebi üzerine 2 kere bis yaparak sahneye geri döndü. Grubu Bodrum'da dinlemeye gelenler arasında Yeşim Salkım, Sermiyan Midyat, Tuna Orhan ve Kaan Çakır gibi ünlü isimler de vardı.

yesim-salkim-2

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.