Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mete Horozoğlu’ndan ‘Butik’ girişim
Mete Horozoğlu’ndan ‘Butik’ girişim
Son olarak 'Muhteşem Yüzyıl Kösem' dizisinde Zülfikar Ağa rolünde izlediğimiz Mete Horozoğlu ticarete atılıyor.
Magazin 31 Mayıs 2016 - 11:39

Antakya’da 1800’lü yılların sonunda yapılmış, yaklaşık 100 yıl Vert Ailesi tarafından kullanılan, ancak tescilli bina olması sebebiyle sadece restorasyon izni verilen iki katlı ev, Mete Horozoğlu, ablası Yasemin Mıstıkoğlu ve Belgin Ünal tarafından satın alındı. Mimar Deniz Emir tarafından restorasyonu gerçekleşen ev şimdilerde 6 odalı bir butik otel olma yolunda.

mete-horozoglu-ic

HOROZ’UN ÇİÇEKLİ KONAK’I

Tarihi yapıya ‘Çiçekli Konak’ anı verdiklerini belirten Horozoğlu, “Antakya’da yaşayan ablam Yasemin ve ortağı Belgin Abla’nın yıllardan beri süren ortaklığının en büyük hayaliydi eski bir Antakya evi alıp restore ettirmek. Ben de bu hayallerine ortak oldum. Annem ve babam da burada yaşıyor dolayısıyla Antakyalı da sayılırım. Antakya’nın tarihi değerlerine bir nebze katkım olduysa ne mutlu bana” diye konuştu.

mete-ic-4

SANATÇI ARKADAŞLARI DA GELECEK

Binanın 6 odalı bir butik otel olacağını ve küçük ablası Selma Horozoğlu tarafından işletileceğini söyleyen ünlü sanatçı, bu tarihi şehir için katkılarının devam edeceğini kendisiyle birlikte sanatçı arkadaşlarının da sık sık bu otele gelerek vakit geçireceklerini belirtti.

mete-horozoglu-ic-3

Eski Antakya evlerinin özellikle avlularının insana büyük huzur verdiğini söyleyen Mete Horozoğlu, “Konak şu anda döşeme aşamasında bir iki saatliğine ablamlara destek vermek için gidiyorum, saatlerce bu evde kalıyorum. Artık Antakya’ya sık gelmem için yeni bir sebebim daha var. Hem dünyanın hem de Türkiye’nin yoğun ve yorucu gündeminden biraz da olsa uzaklaşıp huzur bulmak” dedi. DHA

Son güncelleme: 12:15 - 31.05.2016