Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mini şort giydim diye tekme atan olursa bacağını kırarım!
Mini şort giydim diye tekme atan olursa bacağını kırarım!
Diriliş Ertuğrul dizisinin Banuçiçek'i ve dövüş ustası Ezgi Esma, meydan okudu...
Magazin 25 Eylül 2016 - 00:42

Ezgi Esma “Artık, Türk kadınına uygulanan şiddet sona ermelidir. Kadınlarımız asla güçsüz değildir. Bu sporu onlara tavsiye ederim. Önce spor, sonra savunma için” dedi.

Diriliş Ertuğrul dizisinde Banuçiçek rolüyle kamera önüne geçen, at binen, kılıç sallayan genç ve güzel oyuncu Ezgi Esma, set dışında Bomonti’de bir Uzakdoğu dövüş sporu olan Muay Thai’nin ustası Cem Bostancı’ya ait Fit Stüdyo’ya gidiyor. Esma ile orada buluştuk.

15

– Bu nasıl bir spor?
Muay Thai, Kore kaynaklı bir dövüş sporudur. 2.5 yıldan bu yana yapıyorum.
– Amacın nedir, adam dövmek mi?
(Gülüyor) Spor için yapıyorum. Müthiş bir özgüven sağlıyor.
– Dövüşün ustası mısın?
Şu an dövüşün ustası değil, kalfasıyım. Ustalığa daha var.
– Kadınlara tavsiyen?..
Dövüş sporunu özellikle kadınlara tavsiye ederim. Kilo vermek, form tutmak, fit olmak isteyen kadınlar bu sporu yapsınlar. Türk kadını güçsüz değildir. Önce spor için sonra da kendini korumak için yapılmalıdır.

14

– Mini şort giydin diye belediye otobüsünde sana tekme atmaya kalkan olursa ne yaparsın?
Mini şort giydim diye belediye otobüsünde bana tekme atmaya kalkan olursa ve o tekme de bana isabet ederse o bacağı anında kırarım. Artık, Türk kadınına uygulanan şiddet sona ermelidir.
– Spor önemli.
Dost Lisesi hentbold takımıyla dünya şampiyonluğu kazandık. Türk Hava Yolları hentbol takımında lisanslı olarak oynadım. Basketbol, voleybol, kayak yapıyorum.

17

TİYATRO UĞRUNA NEMFOMANYAK OLDUM

– Oyunculuk aşkı nereden geliyor?
Annem babam kalp cerrahıdır. Babamı kaybettim, annem doktorluğa devam ediyor. Ben kendimi bildim bileli oyunculuğu sevdim. Okulda hep müsamerelerdeydim.
– Eğitim aldın mı?
New York’ta, Craft Oyunculuk Atölyesi’nde ve İpek Bilgin’in yanında eğitim aldım.
– Önce tiyatro mu?
Craft Tiyatro’da Çağ Çalışkur’un yönettiği Enkaz adlı oyunu hem uyarladım hem nemfomanyak bir kadını canlandırdım.
– Nemfomanyak!..
Seks manyağı bir kadını oynadım. Bu da bir tür hastalık. Bu hastalığa yakalanan seks yapmadan duramıyor.
– Zor bir rol…
Oyuncuysan, her rolü oynamalısın. Ancak elbette bazı sınırlar içinde olmak kaydıyla.
– Erdem Siyavuşgil’den dersler aldın.
Bir dönem konservatuvara girecektim, son anda vazgeçtim. O ara Erdem Siyavuşgil’den piyano ve şan eğitimi aldım. Ajda Pekkan’la aynı dönemde eğitim aldık. İngilizce Fransızca Mütercim Tercümanlık mezunuyum.

12

RUHUM AMAZON VE ROLÜMÜ SEVİYORUM

– Gelelim Diriliş Ertuğrul dizisine ve Banuçiçek rolüne…
Geçen yıldan beri Diriliş Ertuğrul dizisinde Banuçiçek rolünü oynuyorum. Banuçiçek, at binen, kılıç sallayan, ok atan amazon ruhlu bir kadın. O da Ertuğrul’a hizmet ediyor. Engin Altan Düzyatan, Didem Balçın, Hülya Darcan ve diğer oyuncular mükemmel bir performans sergiliyorlar.
– Bu dizi seni zorlamıyor mu?
Benim ruhum amazon. İsteyerek, severek oynuyorum Banuçiçek rolünü. Ata binmek, kılıç sallamak beni zorlamıyor. Sporcu olduğum için hoşuma gidiyor.
– Kaza geçirdin mi hiç?
Ufak tefek kazalar geçirdim, attan da düştüm. Ama bu işte bu tür kazalar olacaktır elbette. Kaslarım beni koruyor, sporcu oluşumdan dolayı fazla etkilenmiyorum. Şartlar zor ama bu dizide anlattığımız insanlar 13. yüzyılda bu şartlarda yaşamışlar. Ben de o dönemi yansıtıyorum.

10

ÇOCUKKEN CÜNEYT ARKIN'I İZLERDİM

– Dublör kullanıyor musun?
Hayır, dublör kullanmıyorum.
– Dişi Malkoçoğlu…
(Gülüyor) Çocukluğum Cüneyt Arkın filmlerini izlemekle geçti. Malkoçoğlu’nu çok sevdim. Şimdi ben de onun gibi at binip, kılıç sallıyorum. Cüneyt Arkın da en tehlikeli sahnelerde bile dublör kullanmazdı.
– Hedeflerin?..
Bir sinema filminde oynamayı çok istiyorum. Dönüşümü olan, psikolojik sorunlar yaşayan, gel gitleri olan bir karakteri oynamak benim için keyifli olur.

11