Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mühendisliği değil müziği seçti
Mühendisliği değil müziği seçti
Üniversiteyi 16 yaşında kazanan Dabager, müziği tercih etmiş.
Magazin 10 Mart 2016 - 11:14

Ailesinin, eğitiminin ilk yıllarında müzisyenliği seçmesine karşı geldiğini söyleyen Dabager “şimdi benim en sadık dinleyicilerimden biri annem oldu” dedi.

İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği fakültesini on altı yaşında kazanan Dabager; tercihini müzikten yana kullanıp uzun yıllar en çok dinlenen sahne sanatçılarından biriyken albüm yapmaya karar verdiğini belirtti. İlk albümü “Veya” nın gerçekleşme hikayesini de ilk aşk olarak betimleyen sanatçı “Aslında aileme, müzikten para kazanmakta zorlandığım yıllarda hak verdim. Çünkü okul hayatımda dereceler alan çok başarılı bir öğrenciyken birden ilk aşkım olan müziği tercih etmem herkesi şaşırtmıştı. Belli bir süre çok zorlandım.


Hatta annem uzunca bir zaman müfettişlik sınavlarının tarihlerini hatırlatmaktan vazgeçmedi. Fakat müzikte de başarılı olduğumu biliyordum. Müzik yaptığım mekanlarda uzun kuyruklar oluşuyordu. Bir gün 3 Adım Müzik prodüktörü Yılmaz Uyar sahneme geldi ve müzik kariyerim birden değişti. Çıkardığımız ilk albümle başlayan süreçte annem dahil ailemin tamamı yaptığım işin değerinin hakkını verdi” dedi.
Yeni single çalışması “Muamma” ile tekrar gündemde olan Dabager yaptığı müziğin Anadolu Pop olarak değerlendirildiğini ve en çok Barış Manço'dan etkilendiğini de sözlerine ekledi.