Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Müjde Ar Twitter’ı mahkemeye veriyor
Müjde Ar Twitter’ı mahkemeye veriyor
Twitter sahte hesaplarla mücadele eden Müjde Ar’ın gerçek hesabını askıya aldı.
Magazin 2 Haziran 2016 - 08:55

Müjde Ar, sekiz sahte hesap hakkında erişime engelleme kararı çıkarttığını belirterek, kendi gerçek hesabını askıya alan Twitter’ı mahkemeye vereceğini söyledi. Sosyal medyadan kendisine ve ölmüş annesine ağza alınmayacak hakaretler edildiğini belirten sanatçı Cumhurbaşkanlığı Hukuk Bürosu’nu arayarak bizzat durumu bildirdiğini söyledi.

Türk Sineması'nın efsane oyuncularından Müjde Ar, sosyal medya da adına açılan sahte hesaplarla mücadelesini sürdürüyor. Daha önce İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği'ne sahte hesapların kapatılması için başvuran sanatçı, sekiz sahte hesap için kapatma kararı çıkarttı. Müjde Ar'ın kişilik haklarının ihlal edildiğine karar veren mahkeme
https://twitter.com/MujdeKarakas
https://twitter.com/ArMujde
https://twitter.com/Mavisimmeric
https://twitter.com/ferhat4955
https://twitter.com/AkGazeteTurkiye
https://twitter.com/kerimkar_alper
https://twitter.com/bonnavita2011
https://twitter.com/esrauluyurt

linklere ait hesaplara tümden erişimin engellenmesine karar verdi. Müjde Ar ayrıca bu hesapların sahiplerine ceza davası açtı.

mujde-ar-42

TWITTER'I MAHKEMEYE VERECEK

Sahte hesaplarla mücadele etmek için Twitter'a üye olan Müjde Ar, Twitter'ın gerçek hesabını (MujdeArKarakas) askıya aldığını söyledi. Müjde Ar, Twitter, Instagram ve Facebook'ta adına açılan sahte sayfaları birer birer kapattıracağını belirterek, Twitter'ın kendi hesabını askıya alması ile ilgi olarak,“Tirajikomik bir durum. Twitter'ı da mahkemeye vereceğim” dedi. Müjde Ar mahkeme kararı olmasına rağmen bazı hesapların halen erişime kapanmadığını, kendi hesabının askıya alındığını söyledi.

CUMHURBAŞKANIMIZIN FOTOĞRAFINI KOYUP…

Müje Ar “Öyle bir rezalet ki, adamın biri Twitter'da bir sayfa açıyor, oraya kendi fotoğrafı yerine Sayın Cumhurbaşkanımızın fotoğrafını koyuyor ve oradan bana, mezardaki anneme ağza alınmayacak hakaretler ediyor. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti ise yaptıkları yanına kâr kalmamalı” dedi.