Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Murat Başaran: Serdar Ortaç ve Ayla Çelik Milli Takım için yazdığı marş dans müziği olmuş
Murat Başaran: Serdar Ortaç ve Ayla Çelik Milli Takım için yazdığı marş dans müziği olmuş
Pop müzik sanatçısı Murat Başaran, Futbol Milli takımı için çok özel bir şarkı hazırlayarak gönülleri fethetmeye hazırlanıyor
Magazin 11 Haziran 2016 - 09:27

Önceki gün eşi Pelin Başaran ve Ersan Er ile birlikte Ulus Parkında görüntülediğimiz Murat Başaran milli maçlar öncesi ilk defa basın mensuplarına yeni şarkısını gitarı ile çaldı. Futbol Federasyonunnu da onayladığı şarkı önümüzde ki günlerde Milli maçlar öncesi çekilen klip eşliğinde gösterime girecek. Konu ile ilgili basın mensuplarının sorularını cevaplayan Murat Başaran, ilginç açıklamalarda bulundu.
muratbasaran
Uzun zamandır müzik dünyasında görünmeyen başaran şöyle neler yaptığından bahsetti. Mura Başaran;
“Milli Takımımız için yeni bir marş yaptım, onun heyecanı içerisindeyim. İlk eşime dinlettim ve o çok sevdi şarkıyı, çok güzel bir şarkımız oldu, onun mutluluğu içerisindeyiz. Bir de ayrıca düet yaptım, sevgili Ersan Er kardeşimle. Bu akşam Ulus parkına geldik bir çay içelim dedik ve sizlerle karşılaştık. Ben normalde Beşiktaşlıyım, bu şarkı Milli Takıma yaptığım ilk bestem. Hareketli, coşkulu çok güzel bir şarkı oldu. Güzel iyi şeyler sona kalır ya, bu şarkı sanırım öyle oldu. Spor Bakanı yardımcımız ile görüştüm, şarkıyı dinleyebilirmiyim dedi, dinledikten sonra bu şarkı uçmuş çok güzel olmuş dedi. Federasyona da göndermemi istedi ve onlarda dinledikten sonra çok beğendiler. Ayyıldızımız göklerde dalgalanacak bu şarkı ile birlikte. Şarkıyı yaparkende aslında şöyle düşündüm. Hani bizim ülkemizde şu an kargaşalar, kavgalar var ama biz kadim kardeşiz bunu hatırlatmak istedim. Böyle bir şarkıya milletimizin ihticağı olduğunu düşündüm. Kardeşliği, birliği, beraberliği ve kadim kardeşliği bildiren ve ayrıca gaz’lı bir şarkı oldu. İnşaallah Dünya Kupası içinde Türkiye Futbol Milli Takım için yazabilirim.” dedi
murat
Başaran, “Ayla Çelik ve Serdar Ortaç’da Milli Takım için bir beste yapmış, Serdar benim çok iyi dostum, o da çok güzel şeyler yapıyor. Ayla Hanım’ın yaptığı şarkı da çok güzel ama bu iki parça biraz slow tarz olmuş, böyle dans müziği gibi bir şey olmuş. Marş dediğin biraz daha heyecan verir, coşkulu olur, gümbür gümbür olur. Hani bir gol atacaksan 2. golü o şarkı ile atmalısın marş odur yani. Bence slow bir şarkı, sözleri bence çok kuvvetli, kendisini buradan tebrik ediyorum güzel ama marş gibi değil, marş bizim işimiz.  Davet edilirsek maçları oradan izlemeyi çok isterim ancak dediğim gibi Futbol Federasyonu’n da çok değerli üst düzey devlet mensuplarımız var. Bakalım eşim de müsait olursa gidebiliriz, gitmesekte kalbimiz orAda ve onlarla birlikte” diye konuştu.

Son güncelleme: 12:08 - 11.06.2016