Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Murat Başoğlu ve Burcu Kabadayı yargılanacak!
Murat Başoğlu ve Burcu Kabadayı yargılanacak!
Ünlü sunucu Murat Başoğlu ve ilişkisi olduğu öne sürülen yeğeni B.B.K. hakkında açılan kamu davasının ilk duruşması 28 Kasım'da görülecek.
Magazin 18 Eylül 2017 - 17:35

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, Murat Başoğlu ve Burcu Kabadayı hakkında, “hayasızca davranışlarda bulunmak” suçundan hazırladığı iddianameyi tamamladı.

İddianamede Murat Başoğlu ve birliktelik yaşadığı yeğeni Burcu Kabadayı için Türk Ceza Kanunu’nun, “Hayasızca hareketler” başlığı altında, “Alenen cinsel ilişkide bulunmak ve teşhircilik” suçunu düzenleyen 225’inci maddesi kapsamında 6 aydan bir yıla kadar hapis cezası istendi.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ, İLK DAVA 28 KASIM’DA

Hazırlanan iddianame Bodrum 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Mahkemece kabul edilen davanın duruşmasının, 28 Kasım’da başlayacağı bildirildi. Murat Başoğlu soruşturma kapsamında geçen 31 Ağustos’ta Bodrum Cumhuriyet Savcılığı’na giderek ifade vermiş Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce yurt dışı yasağı konulup, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Yeğeni Burcu Kabadayı da geçen 8 Eylül’de alınan ifadesinin ardından yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Murat Başoğlu, geçen 11 Eylül’de Aydın’ın Kuşadası İlçesi’ndeki davada, eşi Hande Bermek’ten tek duruşmada anlaşmalı boşanmıştı.