Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mustafa Ceceli’nin ’61 gün oruç tutacağım’ açıklamasına Atilla Taş’tan tweet geldi
Mustafa Ceceli’nin ’61 gün oruç tutacağım’ açıklamasına Atilla Taş’tan tweet geldi
Atilla Taş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Mustafa Ceceli'ye atıfta bulunarak '161 gün oruç tutacağım' şeklinde bir tweet attı.
Erdinç YAPAN
Magazin 4 Temmuz 2016 - 14:09

Mustafa Ceceli, Ramazan'ın son gününde sosyal medya hesabından bir itirafta bulunarak, kendisi hakkında oruç tutmuyor iddialarını ortaya atanlara sert bir üslüpla yanıt verdiği için orucunun bozulduğunu ve bu yüzden de 61 gün oruç tutacağını açıklamıştı.

İLGİLİ HABERMustafa Ceceli, 61 gün oruç tutacakMustafa Ceceli, 61 gün oruç tutacak

Bu açıklama, özellikle sosyal medya kullanıcıları tarafından kısa süre içerisinde en çok paylaşılan iletilerden biri oldu. Hemen herkes Mustafa Ceceli’nin bu açıklamasının biraz şov koktuğu yönünde birleşirken, Ceceli’nin bu paylaşımına belki de en sert çıkışlardan biri Atilla Taş’tan geldi. Ceceli’nin 61 gün oruç tutacağım açıklamasına hesabından atıfta bulunan Taş; “Ramazan’da kapak yaparak orucumu bozdum, hacca gidip geldikten sonra, 161 gün daha tutucam. En müslüman benim!” yazdı.

atilla-tas-ic

61 GÜNLÜK KEFARET ORUCU HAKKINDA

Müslüman, Ramazan ayının her gününde oruç tutarak nefsini sabrettirir. Bununla birlikte bir gün orucunu bozmakla bütün ayın orucunu bozmuş gibi olur. Zira oruç günleri ibadet sayılır. Onun için orucunu bozan kimseye bir yerine iki ay oruç yüklenmiştir. 61 gün kefaret orucunun 60 günü orucu bozmanın cezası olarak tutulur. 1 gün ise bozulan orucun kazasıdır.

Son güncelleme: 14:12 - 04.07.2016