Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Müzikal yapmadan ölmem
Müzikal yapmadan ölmem
Kuzeyin Oğlu Volkan Konak, çok kararlı
Magazin 6 Mart 2016 - 02:09

Emre ÇEVİK

Müziğin kendisine mutluluk verdiğini ifade eden Konak, Broadway müzikalleriyle yarışacak kalitede bir şov hazırladıklarını ifade etti

Karadeniz müziğinin sevilen ismi Volkan Konak, önceki akşam Bostancı Gösteri Merkezi'nde konser verdi. Haftalar öncesinden biletleri tükenen Volkan Konak konserini yaklaşık 2 bin 500 kişi izledi. Sahne almadan önce sorularımızı yanıtlayan Kuzeyin Oğlu lakaplı Konak, ilginç açıklamalarda bulundu.

Hayalini gerçekleştirmeye hazırlanıyor

Müziğin kendisine tarifsiz bir mutluluk verdiğini belirten sanatçı Volkan Konak, en büyük hayalinin ise bir müzikali sahneye koymak olduğunu ifade etti. Şu sıralar müzikalin metinlerinin hazırlandığını ifade eden Konak, “Bana birkaç yıl
verin. Onu başaracağım. Üst düzey müziklerin ve sahne şovlarının olduğu, Broadway müzikallerine yakın bir şov olacak. Müzikal yapmadan ölmeyeceğim” dedi.
Son zamanlarda formuna dikkat ettiğini söyleyen Volkan Konak, verdiği kilolarla dikkat çekti. Yaklaşık 10 kilo verdiğini ifade eden Konak, bunu nasıl başardığı sorulduğunda ise, “Spor yapıyorum. Gece yemiyorum. Yüzmeye çalışıyorum. İçki içmiyorum” diye konuştu.

Siyasete atılmaya “Hayır” dedi

Bazı meslektaşları gibi ileriki yıllarda siyasete girmeyi düşünüp düşünmediği sorulan Volkan Konak, net konuştu. Siyasetten kesinlikle uzak duracağını ifade eden Konak, şunları söyledi: “Siyaset hiç inanmadığım bir kurumdur. Siyaset çok kirli, çok vefasız, çok seviyesiz… Siyaset bencildir. Siyasilere yakın durayım, onları kullanayım derseniz hata yaparsınız. Gün gelir o siyaset sizi kullanır.” İnsanların siyasetten ne kadar uzak dururlarsa o kadar mutlu olacaklarını savunan Volkan Konak, “Şu an ülkedeki siyaset çok mu güzel? Ülkemizin düştüğü durumun sorumlusu siyasetçiler. Hepsine kırgınım. Siyasetçilerden hoşlanmam ve inanmam. Hiçbir zaman da aralarına girmeyeceğim.” dedi.

‘Akil insan değilim'

Çözüm sürecine destek olması için kurulan ‘Akil İnsanlar' heyetinin ve sanatçıların bu süreçte katkılarını yorumlayan Konak, şöyle konuştu: “Sanatçıların her zaman bir albenisi, ikna etme yeteneği vardır. Ama ben akil insan değilim. Normal bir insanım. Akil insanların yolu açık olsun. Ancak siyasetçinin gemisine binerek akil insan falan olamazsın. Sadece onun gemisine su taşırsın. O seni kullanır. Dünyada da böyledir. O yüzden yaşasın sanat diyorum. Yaşasın müzik diyorum.”

‘Sanatçıların her zaman bir albenisi vardır'

Sanatçıların her zaman toplum üzerinde albenisi ve ikna yeteneği olduğunu belirten Konak, bu sebeple siyasetçiler tarafından tercih edildiklerini ifade etti.

 

 

Etiketler