Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nejat İşler, ‘Kamu görevlisine hakaret’ davasından beraat etti
Nejat İşler, ‘Kamu görevlisine hakaret’ davasından beraat etti
Nejat İşler, “Kamu görevlisine hakaret” suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle açılan davada beraat etti.
Magazin 1 Mart 2016 - 10:39

Eski oyuncu, şimdilerde Bodrum Gümüşlükspor'un başkanlığını yapan Nejat İşler, oynadıkları bir maç sırasında seyircilere cop salladıkları için tartıştığı jandarmaların şikayeti üzerine hakkında “Kamu görevlisine hakaret” suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle Milas 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davada beraat etti.

Bir çok dizi ve sinema filminde rol alan, şimdilerde ise; Muğla 1. Amatör Küme A Grubu'nda mücadele eden Gümüşlükspor'un başkanlığını üstlenen Nejat İşler, 25 Ekim'de, Milas'ta Yeniköy Termikspor ile oynadıkları futbol maçında ellerindeki copları seyircilere doğru salladıkları ileri sürülen robocop kıyafetli Jandarma ekipleri ile tartışmıştı.

Jandarmaların, kendilerine muvakemet uygulayıp, hakaret ettiğini iddia ederek şikayetçi olması üzerine, İşler hakkında TCK'nın 125'inci maddesi uyarınca “Kamu görevlisine hakaret” suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Beraat Etti!

Nejat İşler aleyhine açılan davanın 3. duruşması, bugün Milas 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Hakim, davaya Katılmayan İşler'in beraatine karar verdi.

Duruşma çıkışı açıklama yapan İşler'in avukatı Göray Karadut, “Bugün başkanımızın doğum günü. Amatör ligimizde 3 yaşında çocuklarımızı götürdüğümüz maça robocop kıyafetleriyle çıkıp, ellerindeki copları seyirciye karşı salladıkları, çocuklarımızı korkuttukları için karşı çıktığı, eleştirdiği jandarmanın şikayetinden dolayı açılan davada bugün beraat kararı verildi. Başkanımız, amatör ruhu, sporun birleştiriciliğini savunduğu bu sezondan, alnının akı ve yarasıyla çıkmıştır.” şeklinde konuştu.