Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Neşe Karaböcek, Seyyal Taner, Semiha Yankı, Seçil Heper isimleri Bursa’da sahne aldı
Neşe Karaböcek, Seyyal Taner, Semiha Yankı, Seçil Heper isimleri Bursa’da sahne aldı
55'inci Uluslararası Bursa Festivali, 70'li yıllara damgasını vuran efsane sanatçıları aynı sahnede buluşturdu.
Magazin 30 Mayıs 2016 - 08:00

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 55’incisi düzenlenen ‘Uluslararası Bursa Festivali’nde nostalji rüzgarı esti. Yarım asrı geride bırakan festival, 70’li yıllara damgasını vuran Neşe Karaböcek, Seçil Heper, Seyyal Taner, Semiha Yankı, Ersan Erdura, Nur Yoldaş, Ercan Turgut, İskender Doğan, Bilgen Bengün ve Funda’yı aynı sahnede buluşturdu.

nese-karabocek-ic-4

EFSANE ŞARKILAR HAYAT BULDU

Festival arda arda sahne alan efsane kadro, 70’li ve 80’li yılların ‘Aile Gazinosu’ konseptinde hazırlanan konserde, Türk Sanat Müziği’nin en güzel örnekleri ve dönemin popüler olmuş şarkılarını seslendirdi. Kültürpark Açıhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen müzik şöleni Funda ile başladı.

semiha-yanki

Bursalı sanatseverler temponun hiç düşmediği gecede, ‘İntizar’, ‘Saymadım Kaç Yıl Oldu’, ‘Eski Dostlar’ ‘Samanyolu’, ‘Seninle Bir Dakika’, ‘Kan ve Gül’, ‘Son Verdim Kalbibin İşine’, ve ‘Sensiz Saadet Neymiş’ gibi dönemin popüler şarkılarını seslendiren müziğin efsane isimlerine büyük sevgi gösterilerinde bulundu.

bursa-konser-ic

Festival tarihine geçecek özel gecenin finalinde bir araya gelen efsane sanatçılar ‘Ağlama Deymez Hayat’ adlı şarkıyı ise koro halinde seslendirdi.