Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nihat Doğan, Özgecan Aslan’ın ailesini ziyarete gitti
Nihat Doğan, Özgecan Aslan’ın ailesini ziyarete gitti
Özgecan'ın vefatından sonra attığı tweetle dikkat çeken Nihat Doğan, Aslan ailesini ziyaret etti.
Magazin 27 Mart 2016 - 14:39

Bir yıl önce Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın evine gitmek üzere bindiği minibüsün şoförü tarafından acımasızca katledilmesi ülkede infial yarattı. Nihat Doğan’ın Özgecan’la ilgili sözleri dikkat çekmişt. Doğan da ‘yanlış anlaşıldım’ diyerek, Özgecan’ın ailesini ziyaret etti.

Nihat Doğan’la birlikte kameraların karşısına geçen Özgecan’ın babası Mehmet Aslan şunları söyledi;

Şu anda artık Nihat Bey’in annesi de benim annem, Nihat Bey de benim kardeşim. Bundan sonra Özgecan’lar için melekler için bu vatandaki herkes barış ve sevgi içinde yaşamayı başarırsa o zaman kazanacağız.

YANLIŞ ANLAŞILDIM

Olanlar karşısında çok üzgün olduğu dikkatlerden kaçmayan Nihat Doğan ‘Ben sadece kendilerini dolaylı dahi olsa üzdüysem özür dilerim. Ben buraya gelip kendilerinin elini öpmek, kendileriyle helalleşmek istedim. Allah razı olsun. Ben buradan şunu söyleyeyim başta ‘Özgecanlar Derneği' olmak üzere elimden maddi-manevi ne geliyorsa bir nefer gibi çalışacağıma namus ve şerefim üzerine yemin ederim.’ açıklamasını yaptı.

Nihat Doğan’la birlikte Özgecan’ın ailesinin yanına giden annesi de ‘Allah razı olsun kapılarını bize açtılar. Allah herkesten razı olsun onların evladı benim evladım. Benim içim yanıyor.’ dedi.

NİHAT DOĞAN’IN ATTIĞI O TWEET

Doğan hakkında Özgecan’ın öldürülmesinin ardından attığı bu tweet nedeniyle soruşturma başlatılmıştı. Ancak daha sonra soruşturma için takipsizlik kararı verildi.

Son güncelleme: 14:42 - 27.03.2016