Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nur Fettahoğlu’ndan anneler günü mesajı
Nur Fettahoğlu’ndan anneler günü mesajı
İlk kez annelik heyecanı yaşayan Nur Fettahoğlu'ndan duygulandıran anneler günü mesajı...
Burcu ÖZEN
Magazin 8 Mayıs 2016 - 11:53

Çocukken bile Mayıs’ın ikinci haftası; ‘Anneler Günü’ yaklaşınca heyecanlananlardan mısınız? Anneler üzerine yazılmış şarkılar, söylenmiş sözler bitmez tabii… Ama hiçbir söz bu sevgiyi tanımlayacak kadar yeterli değil. İyi ki var tüm anneler. Anne gibi yar olmaz!

Sosyal medya gündeminin bugün en çok konuşulan konusu oldu Anneler Günü… Herkes annesini güzel sözlerle anlattı, fotoğrafını paylaştı, kahvaltı hazırladı belki de en sevineceği şeyi hazırladı. Ünlü isimler de annelik paylaşımları yaptı. Güzel oyuncu Nur Fettahoğlu, anneliği anne olduktan sonra anladığını şu satırlarla anlattı:

nur-fettahoglu-ic

“Annemin her gün mesaisi vardır; sabahtan başlar 5 çocuğunu aramaya, akşama kadar en az beş defa konuşuruz hatta canımızın sıkkın olduğunu hissederse bu konuşmalar artar, hatta o da yetmez, bir anda kapıda belirir.
Önceden anlam veremezdim hatta bazen kızardım tam işimin ortasında aradığı için ta ki doğum sancısı çekmeye başladığım ana kadar… Annelik ne demekmiş, annem neden hala bizim için endişeleniyormuş, canımız yandığında neden kahroluyormuş, bize yardımcı olamadığı için neden kendini bu kadar çaresiz hissediyormuş anladım…. Şimdi kucağımda bakmaya doyamadığım, kokusunu her gün içime çektiğim, 5 dk ayrı kalamadığım, uyurken resmine baktığım, tüm yorgunluğuma rağmen herş eyini kendim yapmak istediğim, içimin titrediği, gülümsemesiyle bütün yorgunluğumu unuttuğum, ağladığında ona yardımcı olamadığımı düşünüp kendimi yetersiz hissettiğim her gün onun için dua ettiğim kızım var
Ve anneme binlerce kere teşekkür ediyorum .. hepimize tüm yorgunluğuna rağmen sonsuz sevgisini verdiği bizi sabırla bu yaşımıza getirdiği, bir gün bile bizden şikayet etmediği için …başta kendi annem olmak üzere bütün annelerin anneler günü kutlu olsun bir gün değil her gün onların olsun …
yanımızda olamayan ama varlığını her zaman hissettiğimiz Güzin annem ve diğer annelerimizin de…”

Son güncelleme: 11:56 - 08.05.2016