Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nur Yerlitaş kapris yaptı
Nur Yerlitaş kapris yaptı
Moda dünyasının 'Nurella' lakaplı modacısı Nur Yerlitaş, Ataköy A Plus'ta katıldığı imza gününde sevenleriyle buluştu.
Magazin 28 Mart 2016 - 07:50

Tarkan ABDULLAHOĞLU

Moda programları sayesinde ekran fenomeni haline gelen Nur Yerlitaş, yaptığı kaprislerle dünyaca ünlü isimleri aratmadı. Gazetecilere “Belden aşağı fotoğrafımı çekmeyin” diyen modacı, bir ara kameramanlara ise “Heyecanlı bir tipim. Psikolojik olarak rahatsız oluyorum. Ne bu böyle medya maymunu gibi hep çekiyorsunuz” diyerek çıkıştı. Kilolarını kapatmak için eline aldığı minderle karnını kapatmaya çalışan Yerlitaş, çocuk hayranlarının ilgisiyle oldukça mutlu oldu. Nur Yerlitaş, RTÜK’ün evlilik ve moda programlarının toplumu olumsuz etkilediği haberlerine “Uygun görmüyorlarsa kaldırabilirler” diye yorum yaptı.

Foto: Tarkan ABDULLAHOĞLU 

İLK KADIN FENOMEN BENİM

Ataköy A Plus alışveriş merkezinde yaptığı söyleşide, ekranın enteresan bir kutu olduğunu ve yapmacık olmadığını anlatan Yerlitaş “Modacı kimliğim biliniyordu ama bir televizyon figürü oldum. Ekran bana göre enteresan bir kutu. Orada sahici olanlar çabuk anlaşılıyor, yapmacık olanlar da. Sahici buldular. Ben bu durumu ünlü tiyatroculara ve mühim şahsiyetlere ‘Ben bu ekran kutusunda neyim?’ diye sordum. ‘Sosyal bir figürsünüz. A plus’tan D plus’a kadar hitap ediyorsunuz’ dediler” şeklinde konuştu.

Foto: Tarkan ABDULLAHOĞLU

Sosyal medyada olumsuz tepkiler aldığını ancak bunları önemsemediğini belirten Yerlitaş, kendisi için yapılan komik caps’lere kızmadığını da ifade edip şöyle devam etti: “Capslar ne demek? Türkiye’de ilk kadın fenomen benim. İlber Ortaylı’nın capsi çıktığında gülmüştüm. Bir ay sonra benimki oldu. Ne demek yani? Bu kafa nerelere kondu çok eğlendim. Bana o capslerden sonra o kadar enteresan teklifler geldi ki. Alınmıyorum, ben kendim koyuyorum, keşke daha fazla yapsalar. Eğer annem hayatta olsaydı ‘Vah vah kızıma ne yapmışlar’ diye yataklara düşerdi”

Foto: Tarkan ABDULLAHOĞLU

EKRANDA SHOWGIRL'ÜM

Koltuğunda moda otoritesi olarak oturmadığını, ekranda bir showgirl olduğunu anlatan Yerlitaş, moda programındaki kızların düşük bütçelerle yarıştıklarını belirtti. Ünlü modacı, albüm yapmak gibi bir düşüncesinin olmadığını ve müziği çok sevdiğini belirtip “Sabah Müslüm Gürses’le uyanıp gece Edit Piaf’la yatabilirim. Bende geniş bir yelpaze var ama Arapça çok dinlerim” dedi.

Foto: Tarkan ABDULLAHOĞLU

RTÜK'E HAK VERDİ

Yerlitaş, son dönemde RTÜK’ün evlilik ve moda programlarına yaptığı uyarının hatırlatılması üzerine “Bunun kararını RTÜK bilir. Uygun görmüyorsa programları kaldırırlar. Bu konuda yorum söz sahibi değilim” sözlerini kullandı.

Foto: Tarkan ABDULLAHOĞLU

Yerlitaş, bir hayranının “O şımarık kızlara nasıl dayanıyorsunuz?” sorusuna ise İstanbul’da bile yaşamamış son bir yıldır burada ve derken birden bire bin takipçisi varken yüzbinlere ulaşıyor ve beni tanıdıkları kadar onları tanıyorlar. Onu o yaşta idare etmek çok zor empati yaptığım zaman. Geçici bir şöhret onların ki balon gibi ama onu da idare etmek zor” cevabını verdi.