Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
O Ses Çocuklar RTÜK tarafından cezalandırıldı
O Ses Çocuklar RTÜK tarafından cezalandırıldı
Radyo Televizyon ve Üst Kurulu Acun Ilıcalı'nın kanalına 'O Ses Çocuklar' programı nedeniyle ceza kesti.
Magazin 12 Mayıs 2016 - 10:04

Jüri koltuğunda Burak Kut, Hadise ve Oğuzhan Koç’un oturduğu O Ses Çocuklar yarışması Acun’un yüzünü bir türlü güldürmedi. Henüz yayına girmeden program hakkında çocukların psikolojisini kötü yönde etkileyeceği şeklinde mesajlar atılan O Ses Çocuklar, şimdi de aynı konu yüzünden RTÜK tarafından cezalandırıldı. Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TV 8'de yayınlanan ‘O Ses Çocuklar' isimli program nedeniyle, çocukların ses ve ruh hallerinin bozulabileceğini, bunun da çocuk istismarı anlamına geldiğini savunarak kanala 175 bin lira para cezası verdi.

o-ses-cocuklar-ic

İSTİSMAR SÖZKONUSU

Raporda şu ifadelere de yer verildi: “Alo RTÜK Şikâyet Hattı'na çok sayıda ‘Para kazanma ve reyting uğruna çocuklar istismar ediliyor' şikâyetleri geldi. Programın hem yayın yoluyla çocukların istismarına sebebiyet verdiği, hem de çocukların ve gençlerin gelişimlerini olumsuz yönde etkileyebileceği belirlendi.”

Son güncelleme: 10:17 - 12.05.2016