Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
O Ses Türkiye’den iki kez elendi, Fransa’da kazandı!
O Ses Türkiye’den iki kez elendi, Fransa’da kazandı!
O Ses Türkiye'den 2 kez elenen Derya Yıldırım, Fransa'daki O Ses yarışmasında jürinin beğenisini kazandı.
Magazin 8 Mart 2016 - 20:23

Türkiye’de uzun süredir yayınlanan ‘O Ses’ yarışmasına 2013 yılında katılıp elenen Derya Yıldırım isimli kişi televizyon programının Fransa'daki versiyonu ‘The Voice'ta kazandı.

 

İLK OLARAK TÜRKÇE SESLENDİRDİ

O Ses Türkiye'de ‘Sultan Süleyman' isimli şarkıyı seslendiren Yıldırım için hiçbir juri üyesi dönmemiş ve yarışmacı elenmişti. Jüri üyeleri Yıldırım’a neden bir Fransızca şarkı tercih etmedğini sormuşlardı.

FRANSIZCA SÖYLEDİ YİNE OLMADI

Bunun üzerinde Yıldırım ikinci kez yarışmaya katıldığını ve ilk denemesinde o dönemde çok popüler olan Zaz isimli şarkıcıdan Fransızca ‘Je Veux’ şarkısını seslendirdiğini belirtmişti. Şaşıran jüri üyeleri bu kez de dönmediklerinde pişman olmuşlar ve Yıldırım’ı üçüncü kez yarışması için ikna etmeye çalışmışlardı.

Ancak Yıldırım bu teklifi reddetmiş ve bir daha ‘O Ses Türkiye’ye katılmayacağını açıklamıştı. Yaklaşık 3 yıl sonra yarışmanın Fransa versiyonuna dönen Yıldırım, Christine and the Queens'in ‘Paradis Perdus' (Kayıp Cennetler) adlı şarkısını piyano çalarak seslendirdi.

Performansı büyük beğeni toplayan 19 yaşındaki Yıldırım için bütün juri üyeleri döndü. Yıldırım ise jüri üyelerinden Fransız şarkıcı, söz yazarı ve eski manken Zazie'yi seçti.

Son güncelleme: 20:40 - 08.03.2016