Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nilay Örnek, Altın Kelebek ödül töreni hakkında yazdı
Nilay Örnek, Altın Kelebek ödül töreni hakkında yazdı
Altın Kelebek Ödülleri hep sürmesi gereken bir gelenek. Ancak törene sadece ödül alanların gelmesi, pek sürpriz olmaması, hatta ödül alanların kendilerine ödül vereni bile seçiyor olması ve törenin kendisi kötü...
Magazin 14 Kasım 2016 - 14:38

NİLAY ÖRNEK

1- Televizyondan izleyenler için Altın Kelebek Ödül Töreni’nin girişi, törenin kendisinden daha güzeldi. Üç gazeteci, bir moda kişisinin ünlü konukları ağırlaması hoştu ve çok bilgilendiriciydi, esas haberler oradaydı.

İLGİLİ HABERAltın Kelebek töreninin 'Kırmızı Halı'sında dekolte yarışıAltın Kelebek töreninin ‘Kırmızı Halı’sında dekolte yarışı

2- Bence gecenin en esprili, güzel ve samimi sunumu Meryem Uzerli’den geldi.

İLGİLİ HABERMeryem Uzerli'den eski sevgililerine gönderme: Ben adam seçemiyorumMeryem Uzerli’den eski sevgililerine gönderme: Ben adam seçemiyorum

3- Okan Bayülgen’in sunumları, kızını sahneye çıkarışı hoştu. Yalnız sorun şu, bu sunum onun şovunda olsaydı daha iyiydi ama sunumu ve tarzı ödül törenini Okan Bayülgen Şov’a dönüştürünce garip oldu.

İLGİLİ HABEROkan Bayülgen'den Sibel Can gafıOkan Bayülgen’den Sibel Can gafı

4- Altın Kelebek Ödül Töreni, Doğan Medya Grubu’nun bir iç ödüllendirme sistemine dönmedi değil. Fox TV’den Fatih Portakal’a ödül verilmesi bu görünümü değiştirmiyor.

İLGİLİ HABERFatih Portakal: 'Bu ödülü tüm gazeteciler adına almıyorum'Fatih Portakal: ‘Bu ödülü tüm gazeteciler adına almıyorum’

5- Tören söz verildiği gibi 2 saatte, 2 saat 10 dakikada bitirildi ama sorun törenin zamanlaması değil, insanlar… Konuklar erkenden terk ediyor salonu. Bu, birkaç senedir böyle… -Nasıl olacaksa- önce bu durum değişmeli, yoksa ilk saatin ardından biz izleyiciler, oturduğumuz yerden üzerinde isim kağıtları olan boş kırmızı koltuklar görüyoruz.

6- Geçişlerde niye müzik yoktu bilmem ama bu rezil bir durum yarattı. Sürekli fısıltılar, ara cümleler, hatta ayak sesleri falan duyduk.

İLGİLİ HABEROkan Bayülgen'i sahneye kızı İstanbul davet ettiOkan Bayülgen’i sahneye kızı İstanbul davet etti

7- Sunucu Pelin Akil Altan önce iyi başladı, sonraki garip durumlar kızın dengesini de bozdu. Ama töreni zamanında bitireceğiz diye, en iyi sunumları yapanları, cümlelerinin ortasında sürekli bölmesi en büyük hatasıydı. Hem Meryem Uzerli’yi, hem Erkan Yolaç’ı çok kötü kesti mesela.

pelin-akil-ic

8- Diriliş Ertuğrul’a ödülün verilişi de garip oldu, Okan Bayülgen’in dalga geçtiği sahneyi de biz izleyiciler baya anlamadık ve saçma bulduk. Ödülün sahipleri de garip buldu herhalde ki, yapımcı, “Şu anda ayakkabım ödülden daha değerli” diyerek kızgın, ödülü geri verdi.

İLGİLİ HABERDiriliş Ertuğrul'un senaristi Altın Kelebek ödülünü iade etti!Diriliş Ertuğrul’un senaristi Altın Kelebek ödülünü iade etti!

9- Demet Akalın, 15 bin TL’lik Prada taç da taksa, yine zengin, yine rüküştü.

demet-akalin-nilay

10- Altın Kelebek Ödülleri bence önemli ve hep sürmesi gereken bir gelenek. Ancak töreni iyi değil. Bir törene sadece ödül alanların gelmesi, hiçbir sürprizin olmaması, hatta ödül alanların kendilerine ödül verenleri seçiyor olması da bir rezalet. (Rıdvan söyleyiverdi). Al gülüm ver gülüm’den öteye gidilmesi dileğiyle…

Bonus: Cüneyt Arkın ile oğlunun, paslaşarak attığı gol; Cumhuriyet sözleri izlenmeye değerdi.

İLGİLİ HABERCüneyt Arkın'dan alkışlanan konuşma!Cüneyt Arkın’dan alkışlanan konuşma!

Son güncelleme: 15:54 - 14.11.2016