Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ödüller sahiplerini buldu
Ödüller sahiplerini buldu
BU yıl 23’üncüsü düzenlenen ‘Adana Uluslararası Film Festivali’ görkemli bir gala gecesiyle son buldu.
Magazin 26 Eylül 2016 - 02:04

BU yıl 23'üncüsü düzenlenen ‘Adana Uluslararası Film Festivali' görkemli bir gala gecesiyle son buldu. ‘En İyi Film Ödülü'nü Reha Erdem'in yönettiği ‘Koca Dünya' filmi alırken Cem Yılmaz'ın başrolünü oynadığı ‘İftarlık Gazoz' ‘İzleyici Ödülü'ne layık görüldü.

14 13

Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi›nde düzenlenen törende tplam 18 dalda ödül dağıtıldı. Yönetmenliğini Kıvanç Sezer›in üstlendiği ‹Babamın Kanatları› filmİ 7 ödül kazanarak geceye damgasını vurdu. Festivalde ünlü yönetmen Çağan Irmak'ın yanı sıra en iyi oyuncu olmak için yarışan Tuba Büyüküstün, Demet Akbağ ve Cem Yılmaz gibi isimler ödül alamadı. Kısa süre önce yaşamını yitiren Tarık Akan'a adanan ‘Tarık Akan En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü Menderes Samancılar alırken, ‘Türkan Şoray En İyi Kadın Oyuncu Ödülü' de Gizem Erdem'in oldu.

15

‘İzleyici Ödülü'nü kazanan ‘İftarlık Gazoz' filminin yönetmeni Yüksel Aksu; “Biz halktan ödülümüzü zaten gişede de aldık. Bu nedenle aldığımız bu ödül çok önemli. Umarım bundan sonra hem jürinin hem de halkın örtüştüğü filmleri görürüz” diye konuştu.

Gecede Zuhal Olcay verdiği mini bir konserle davetlilere unutulmaz anlar yaşattı. 12