Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Onun ağabeyleri Burak ve Murat
Onun ağabeyleri Burak ve Murat
Güzel oyuncu Gözde Mutluer ile rol aldığı sinema filmi Kardeşim Benim'i, kariyerini ve oyuncluğunu konuştuk.
Magazin 26 Ocak 2016 - 06:59

Röportaj: İmge Balık- imge.balik@sozcu.com.tr

2008'de “Melekler Korusun ile ekranlara ‘merhaba’ dedi Gözde Mutluer. Ardından pek çok başarılı dizi ve reklamda rol aldı. Her seferinde farklı bir karakter ile karşımıza çıkan ve bizi şaşırtmayı başaran genç oyuncu Gözde Mutluer ile rol aldığı sinema filmi Kardeşim Benim’i, kariyerini ve oyunculuğunu konuştuk.

Foto: Ali Kangal

 

Türkiye’nin en yakışıklı iki erkeği ile birlikte kamera karşısına geçtin. Burak Özçivit ve Murat Boz ile rol almak nasıl bir duygu?

Murat ve Burak işini  hep heyecanla yapan iki sanatçı. Burak'ın işine duyduğu aşkı beni ayrıca etkiledi, sette herkesin gözlerinin içine bakıyordu, gülümseyerek. Bir ekibin birbirinden güç alması çok güzel bir şey. Yakışıklı olmalarından çok daha önemli olan şey samimiyetleri işlerini sevmeleri sahip çıkmaları ve açık olmaları . Bütün ekip öyleydi işte. Çok güleryüzlüydü setimiz.

Onlar gibi abilere sahip olmak ister miydin?
Ben bir evin bir kızıyım.  Böyle büyüdüm diğer türlüsü nasıl olurdu bilmiyorum. İstemezdim dersem yalan olur. Linç edilirim genç kızlar tarafından(Gülüyor) İki güzel örnekle büyümenin nesini istemez ki insan.

Peki ‘Kardeşim Benim’ ekibine nasıl dahil oldun?
Bildiğim kadarıyla kadroya en son ve en hızlı şekilde dahil olan oyuncu benim. Konuşmamızdan iki gün sonra izmirdeydim.

Foto: Ali Kangal

HER İNSANI TANIMAYA UĞRAŞIYORUM
Oyunculukla erken yaşta tanışanlardansın. Nasıl başladı senin hikayen?
Ayağıma kadar geldi diyebilirim aslında  neden olmasın dedim, üzerine eğitimler aldım ve öğrenmeye devam ediyorum. Oyunculukta en sevdiğim şey, insana dair her şeyi içinde barındıran yapısı.  Ben oyuncu olabilirsem her şey herkes olabilirim dedim.

İleride kesinlikle canlandırmak istediğin bir karakter var mı?
Mümkün oldukça farklı şeyler denemek ve altından kalkabilir olmak oyunculukla ilgili tek hedefim.

Resim ve illüstrasyonla ilgileniyorsun bir de…  Hala devam mı? En son bir sergi projen vardı mesela?
Aslında sergi neredeyse hazırdı, ben durdum. Bir tiyatro oyunumuz var ona kanalize oldum son zamanlarda. O da çok özel benim için, oyunumuz da.  İkisi için de dönüp bakınca keşke daha çok vakit harcasaydım demek istemem.  Sergi bireysel bir iş, bekleyecek gibi gözüküyor bir süre daha.

Oyunculuk da resim de bir ilham, bir beslenme kaynağı gerektiriyor. Senin sanatta beslenme kaynağın ne?
Yaşayabileceğim her şeye iyisiyle kötüsüyle hoşgeldiniz sefalar getirdiniz demek, hepsine sahip çıkmak benim için en büyük ilham. Oyunculukta da resimde de portreler çiziyorum bir şekilde. Bu yüzden fırsat  bulduğum her insanı tanımaya, anlamaya uğraşıyorum.

HÜNERLİ BİR AŞÇIYIM
Devamlı uyguladığın bir güzellik ritüelin var mı?
Kendine iyi bakmak, sağlıklı beslenmek, sevdiğin şeyleri yapmak, sevdiğin insanlarla vakit geçirmek, bol kitap okumak,  güzel bir uyku çekmek.
Seni her zaman formda görüyoruz. Sağlıklı beslenme ve sporun formunda etkisi var mı?

Beslenme alışkanlıklarımı son bir senede çok değiştirdim. Doğru beslenmek çok önemliymiş gerçekten. Dönem dönem spor yapasım gelir hiç aksatmam, üşenmem. Ama sporu tam olarak hayatıma dahil edebilmiş de değilim ne yazık ki.

Yemene-içmene dikkat eder misin? İyi bir yiyici mi yoksa hünerli bir aşçı mısın?
Boluluyuz biz. (Gülüyor) Hem iyi bir yiyici hem de hünerli bir aşçıyım. Meraklıyımdır mutfağa.
Gardrobunun favori parçası?
Dönemsel olarak değişiyor aslında. Dadanıyorum bir parçaya sıkılana kadar onu kullanıyorum. Son zamanlarda siyah kot etek.
Biraz da yeni başlayacak oyunundan söz eder misin?
Oyunun ismi “Canım Babam”  13 şubattan itibaren her cumartesi Cihangir Sadri Alışık Tiyatrosu’nda oynayacağız. Bekleriz. İki kişilik bir oyun,  Sinan Arslan ile beraber oynuyoruz.  Yiğit Pakmen yönetiyor. İkisi de çok yetenekli, çok yardımcılar, bu anlamda çok şanslıyım.  Ama ilk tiyatro oyunum olacak,  prova süreci ne kadar keyifli giderse gitsin heyecanlanıyorum  tabii ki tarih yaklaştıkça.

Son güncelleme: 09:33 - 26.01.2016