Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Orhan Gencebay ölüm korkusu yüzünden dairesini satışa çıkarmış
Orhan Gencebay ölüm korkusu yüzünden dairesini satışa çıkarmış
Orhan Gencebay hakkında ortaya atılan ölüm korkusu ev sattırıyor iddialarına oğlu Altan Gencebay'dan yanıt geldi.
Magazin 17 Şubat 2016 - 08:14

Geride bıraktığımız aylarda Rumelihisarı’ndaki yalısını satışa çıkardığı haberleriyle gündeme gelen Orhan Gencebay’ın bu satışı ölüm korkusu nedeniyle yaptığı iddia ediliyor. Takvim’in haberine göre ünlü sanatçının yakın arkadaşlarının açıklamaları şöyle, yaklaşık beş ay önce Samsun Bafra’dan gelen kişiler, Orhan Gencebay’ın oturduğu apartmana gitti.

Foto: Magazin arşiv - Orhan Gencebay
Ünlü sanatçıyı görmek isteyen grup, bilinmeyen bir nedenle usta sanatçıya küfürler yağdırdı. Apartmanın önünde Orhan Gencebay’ı ölümle tehdit eden grup, kendilerini içeriye almayan apartman görevlisini dövdü. Şüpheli şahıslar, darp edilen kapıcının ihbarıyla gözaltına alındı. Birçok apartman sakininin de şahit olduğu bu olay sonrası Orhan Gencebay, şüpheli şahıslardan şikayetçi olmak istemedi.

 GENCEBAY OLAYIN BÜYÜMESİNİ İSTEMİYOR

Olayın büyümesini istemeyen Gencebay, komşularının tepkisiyle karşılaştı. Ünlü şarkıcının, bu tatsızlık nedeniyle yıllardır oturduğu daireyi 4.5 milyon liraya satıp adresini değiştirmek istediği iddia edildi.

ALTAN GENCEBAY’DAN YALANLAMA GELDİ

Orhan Gencebay’ın ölüm tehditi aldığı iddialarıyla evini satışa çıkardığı haberleriyle ilgili olarak Sözcü’ye konuşan Altan Gencebay, böyle bir olayın yaşanmadığını söz konusu ev satışının bile sadece aile içindeki dost sohbetlerinde geçen bir konu olduğunu söylerken, henüz kesinleşmemiş bir satış hikayesi üzerinden bu tarz kurguların üretilmesinin son derece üzücü olduğunu söyledi.

Son güncelleme: 14:13 - 17.02.2016