Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Oscar’a cinsel taciz damgası
Oscar’a cinsel taciz damgası
Leonardo sonunda şeytanın bacağını kırdı
Magazin 29 Şubat 2016 - 22:45

88'inci Oscar Ödülleri önceki gece yapılan törenle sahibini buldu. Beş kez Oscar'a aday olup kazanamayan Leonardo DiCaprio ‘En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'ne kavuşurken, ‘En İyi Film Ödülü'nü taciz skandalını konu alan ‘Spotlight' kazandı.

BAŞKAN YARDIMCISI SAHNEDE!

Bu yıl Oscar'lara ‘cinsel taciz' gerçeği damga vurdu. Bir taciz skandalını örtbas etmeye çalışan Katolik Amerika'nın anlatıldığı ‘Spotlight', yılın en iyi filmi seçildi. Oscar tarihinde ilk kez bir başkan yardımcısı sahneye çıktı ve Beyaz Saray'ın tacize uğramış kızlara yönelik başlattığı kampanyayı anons etti.

MAĞDUR KADINLARLA SÖYLEDi

Lady Gaga, ünlü ‘Senin Başına Gelene Kadar' şarkısını kampanya için canlı söylerken tacize uğramış kadınlar sanatçıya sahnede eşlik etti. ‘Yabancı Film' dalında Fransa adına yarışan ve bir türlü bitmeyen taciz hikayelerini anlatan ‘Mustang' filmi de ödül almamasına rağmen konusu itibariyle büyük ses getirdi.

Filmi hesap soran gazeteciler için yaptık

Altı dalda Oscar'a aday gösterilen ‘Spotlight' filmi, ‘En İyi Film' ve ‘En İyi Özgün Senaryo' ödüllerine layık görüldü. Filmde bir grup gazetecinin Katolik rahiplerin çocuklara yönelik cinsel tacizlerini araştırması ve kilisenin bunu örtbas etmeye çalışması anlatılıyor. Filmin yönetmeni Tom McCarthy ödülü alırken, “Gazeteciler iktidarı hesap verebilir olmaya zorluyor. Bu filmi gazeteciler için yaptık” diye konuştu.