Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Oya Aydoğan hakkında yakın arkadaşı Bülent Ersoy açıklama yaptı
Oya Aydoğan hakkında yakın arkadaşı Bülent Ersoy açıklama yaptı
Hastanede yoğun bakımda yatmaya devam eden Oya Aydoğan’ı sanatçı dostları yalnız bırakmıyor.
Magazin 10 Mayıs 2016 - 15:00

Mustafa DERYAHAN

Aydoğan'ın ziyaretine gelenler arasında Aydoğan'ın yakın dostlarından Bülent Ersoy da vardı. Ziyaret çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ersoy şunları söyledi: “Bir şey demeyeceğim. Ben beyanda bulunamam. Ama yoğun bakıma yanına girdim dualarımı ettim. Ben onun ablasıyım benim kardeşimdir Oya. Alakası olan olmayan bir yorumda bulunuyor. Başhekimle de görüştüm bundan son derece rahatsızlar. Hiç kimse bir şey bilmiyor. Esas bilgi bende ama ben de bir şey demeyeceğim” Serpil Çakmaklı'nın “ Doktorlar her şeye hazırlıklı olun dedi” açıklaması hatırlatıldığında, “Ne zaman konuşmuş Serpil doktorlarla. Kimsenin böyle bir açıklama yapmaya yetkisi yok. Bilmiyorlar, ben de söylemiyorum” şeklinde konuştu.

doktor-birgun

Memorial Şişli Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Dr. Bingür Sönmez “ Ben buraya sosyal ziyaret yaptım aslında. Ailesi, yakınları ve Oya Hanım'ın doktorunun isteği ile geldim. Mucize düzeyinde bir ameliyat yapılmış. Geldiğinde durumu gerçekten çok ağırmış. Bir iki güne toparlamaya devam ederse hayata dönecektir. Hala o kritik devrede ama en azında kanaması kesilmiş durumda.

Tansiyonu normale yaklaşmış. Bazı ilaç ve teknolojik yardımlar alıyor yavaş yavaş onlar da kesilecektir. Bizim kalp cerrahisinde en korktuğumuz en zor ameliyatlardan birisidir. En azından birinci aşama başarılmış. Yoğun bakım aşamasında sabırlı olmaları gerekiyor. ‘Ne kadar sürede uyandırılır?' sorusuna “ Bu ameliyatı olup 1,5 ay yoğun bakımda yatan hastalar var. Uzun bir yoğun bakım süreci bekliyor aslında” yanıtını verdi.

ÜNLÜ İSİMLERİN ZİYARETİ SÜRÜYOR

Oya Aydoğan hastaneye yattığı andan beri ziyaretçileri ara vermeden devam ediyor. Önceki gün de pek çok isim hastaneyi ziyaret etti ve çıkıştı basın mensuplarının sorularını yanıtladı:

demet-akalin-sli
Demet Akalın “ Çok kötüyüm konuşacak durumda değilim Okan sen konuş” dedi.

evrim-akin-ic

Evrim Akın “ Bana çok şey öğreten bir isim. İki gündür çekime gidiyorum ama bir türlü çekim yapamıyorum”

orhan-gencebay-ic

Orhan Gencebay “ Biz de durumunu yapılan açıklamalardan takip ediyoruz. Durumu iyiye gidiyormuş. İnşallah bir an önce kendisine gelecektir. Dualarımız onunla”

Son güncelleme: 15:18 - 10.05.2016