Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Oya Aydoğan’a hüzünlü veda
Oya Aydoğan’a hüzünlü veda
Sinema sanatçısı Oya Aydoğan’dan acı haber dün geldi. Aydoğan, bir haftadır verdiği yaşam savaşını kaybetti. Sanatçının cenazesi bugün düzenlenecek törenle toprağa veriliyor.
Magazin 16 Mayıs 2016 - 05:59

AORT DAMARI YIRTILMIŞTI

ÜNLÜ oyuncu Oya Aydoğan, bir hafta önce evinde patates kızartması yerken yiyeceğin boğazına takılması yüzünden fenalaşmış, acil olarak hastaneye kaldırılmıştı. Sanatçının aort damarında yırtık tespit edilmiş ve Aydoğan 12 saat süren bir ameliyat geçirmişti. Ameliyat sonrası 96 saat uyutulan Aydoğan'ın beyninde çok sayıda ödem bulunuyordu.

59 YAŞINDAYDI

HASTANEDEN yapılan açıklamaya göre sanatçı yoğun bakımdaki tedaviye yanıt vermedi ve dün sabah, 59 yaşında hayata gözlerini yumdu. Oya Aydoğan'ın ölümü sevenlerini yasa boğdu. Sanatçı, bu sabah Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenecek törenin ardından ikindi vakti Levent Camii'nde kılınacak namaz sonrası sonsuzluğa uğurlanıyor.

Orhan GencebayBülent Ersoy

Yaşlı gözlerle hastaneye koştular

OYA Aydoğan'ın vefat ettiği haberini alır almaz hastaneye ilk gelen isimler Orhan Gencebay ve eşi Sevim Emre oldu. Yakın arkadaşı olan Aydoğan'ın sağlık durumunu öğrenmek üzere hastaneye gelen Bülent Ersoy ise acı kaybı kapıdaki basın mensuplarından öğrendi. Annesinin vefatıyla yıkılan Gurur Aydoğdu'yu Halil Ergün teselli ederken yanından bir an olsun ayrılmadı.

Halil ErgünSeda Sayan

Ünlüler sosyal medyada ne dedi?

gulben_ergen-(1)

Gülben Ergen Çelik: Başta oğlu Gurur'a ve tüm dostlarına, sevenlerine sabır diliyorum. Yüreklerimizin içinde saklayacağız seni.

Cem-Yilmaz

Cem Yılmaz: Çok kıymetli Oya Aydoğan ablamızın mekanı cennet olsun. Tüm sevenlerinin başı sağolsun.

Özcan Deniz: Çok üzgünüm. Allah rahmet eylesin.

Sibel Can: Aklımda hep böyle kalacaksın. Mekanın cennet olsun.

Türkan Şoray

Türkan Şoray: Değerli sanatçımız Oya Aydoğan Hanımefendi vefat etmiştir. Yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Her zaman sevgi ve saygıyla anacağız.

İbrahim Tatlıses: Sevgili Oya'mızı kaybettik. Mekanı cennet, ruhu şad olsun. Severdim, çok severdim, o da beni severdi. Evvelki akşam hastaneye gittim, oğluna sağlık dileklerimi ilettim. Allah sabır versin, artık o da bizim evladımız.

oya

Oya Aydoğan kimdir?

10 Şubat 1957'de Erzincan'da doğdu. Çocukluğu İstanbul Beyoğlu'nda geçti. Ortaokulu zamanının Fransız kız okulu St. Pulcherie'de, liseyi ise Notre Dame de Sion'da okudu. Sinemaya 1976 yılında giren Aydoğan, 80'li yıllarda sahnelerde şarkıcı olarak da boy göstermişti. İbrahim Tatlıses, Ferdi Tayfur, Kemal Sunal gibi usta isimlerle kamera karşısına geçen sanatçı, kariyerine 51 sinema filmi ve 8 de televizyon dizisi sığdırdı. Aydoğan, Gurur Aydoğdu isimli bir erkek çocuk annesiydi.

Son güncelleme: 15:05 - 19.05.2016