Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Oya Aydoğan’a Levent Camii’nde veda
Oya Aydoğan’a Levent Camii’nde veda
Oya Aydoğan'ın cenazesi Levent Camii'nde kılınan ikindi namazının ardından Ulus Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Magazin 16 Mayıs 2016 - 16:16

Pazar günü sabah hayatını kaybeden Oya Aydoğan’ın cenazesi Cemal Reşit Rey Salonu'nda düzenlenen anma töreninin ardından Levent Camii’ne getirildi. Ünlü oyuncunun cenazesi, ikindi namazına müteakip kılındıktan sonra vasiyet ettiği  Ulus Mezarlığı'na defnedildi.

Tarkan Abdullahoğlu/SÖZCÜ

gururlevent

Sanatçının oğlu Gurur, camide taziyeleri kabul etti. enazeden iki saat önce taziye alanının olduğu alana gelen Bülent Ersoy’un üzgünlüğü yüzünden okunuyordu.

CENAZEDE İZDİHAM YAŞANDI

Tabutu karanfiller ve güllerle donatılan Oya Aydoğan'ın cenazesinde sanat dünyasından dostlarıyla sevenleri yoğun ilgi gösterirken, cami avlusunda kimi zaman izdiham oluştu. Müjde Ar “Yeri dolmaz sanatçılar birer bire gidiyor. Mükemmel bir insandı, hiç kendini düşünmezdi. Hep iyilik düşünürdü, melek gibi bir insandı” diye konuşurken, Kerem Alışık ise “Çocukluğumdan beri tanırım. İyi aile dostumuzdu. Ben gençlik yıllarına da şahit oldu. Tarif edilemez bir insandı. Acımız büyük” sözlerini kullandı.

ferdisadrinurseli

Cenazeye Bülent Ersoy, Ferdi Tayfur, Kadir İnanır, Orhan Gencebay, Muhterem Nur, Müjde Ar, Nuri Alço, Çelik, Kerem Alışık, Linet, Nur Yerlitaş, Işın Karaca, Ahu Tuğba, Ceylan, Mehmet Ali Erbil gibi isimler katıldı. Tabutu karanfiller ve güllerle donatılan Aydoğan'ın için sanat camiasından dostları tabutun başında dua etti. Aydoğan, ikindi namazı sonrası vasiyeti gereği Ulus Mezarlığı'nda toprağa verildi.

bulentcenaze

Sanat dünyasından birçok ünlü ismin katıldığı cenazede Bülent Ersoy, bitkin haliyle görüntülendi.

cenazekaranfil

 

FAHRİYE EVCEN DE CENAZEYE KATILDI

Aydoğan'ın cenazesinde bir de ilginç sürpriz gelişme yaşandı. Aydoğan'la bir dönem küs olduğu Fahriye Evcen'in cenazeye katılması dikkat çekti. Küs olduğu sanatçının cenazesine katılan genç oyuncu “Çok üzgün bir gün. Erken gelen bir ölüm. Şok oldum. Hiç konduramadığım, yakıştıramadığım bir ölüm. Oya abla ile bir projemiz olmamıştı ama isterdim. Duyduğumda şok oldum, hiç konduramadım” dedi.

fahriye

Evcen, Türkiye'de şöhret olup tanınmasına sebep olan Aydoğan'la son birkaç yıldır küstü.

 

Son güncelleme: 19:14 - 16.05.2016